Do Prahy přijíždí slavný ruský dirigent Valerij Gergijev, 23. března ve Smetanově síni pražského Obecního domu bude řídit Symfonický orchestr Mariinského divadla z Petrohradu. Přední světové hudební těleso, jehož je ředitelem, nabídne díla Clauda Debussyho, Igora Fjodoroviče Stravinského a Petra Iljiče Čajkovského. Pražský koncert je součástí turné Orchestru Mariinského divadla po nejvýznamnějších světových koncertních sálech.

Symfonický orchestr Mariinského divadla a šéfdirigent Gergijev přijedou do Prahy s perfektně nastudovanými skladbami, uvedenými během jejich současného světového turné při již proběhlých společných vystoupeních, na které navazuje pražský koncert. Vstupenky na jejich březnový koncert jsou již v prodeji v síti Ticketpro.

Turné Orchestru Mariinského divadla s Gergijevem zahrnuje mimo jiné koncerty v Royal Albert Hall v rámci BBC Proms v Londýně, v sále Berlínských filharmoniků či v Carnegie Hall v New Yorku. V Praze orchestr zahraje Debussyho předehru k Faunovu odpoledni, Stravinského Ptáka Ohniváka a Čajkovského Symfonii č. 6 h moll. Provedení jednotlivých děl, která jsou na programu pražského koncertu, sklidilo během dosavadního turné chválu publika i hudební kritiky. Například recenzent The New York Times napsal, že "Gergijev vedl orchestr v nádherném podání Stravinského Ptáka ohniváka od dojemné ukolébavky až k triumfálnímu finále". Deník Frankfurter Rundschau zase konstatoval, že "v Debussyho předehře k Faunovu odpoledni předvedli do hloubky možnosti orchestrální hudby". Největší berlínské noviny Berliner Zeitung k provedení Čajkovského šesté symfonie uvedly, že z ní "geniálně nepředvídatelná muzikálnost Gergijeva vytváří existenciální thriller, ve kterém to bouchá a řinčí v kompaktní akci, a zároveň je v něm prostor pro vychutnání úplného klidu v promyšlené odmlce".

Konání akce

od do  
23.03.2018 (Pátek) 23.03.2018 (Pátek)