Pojďte se s námi podívat do časů dávno minulých a vyzkoušet si na vlastní kůži plesovou slavnost, kde hraje pouze dobová hudba, tančí se jednoduché historické tance, které jsou přímo na místě názorně a polopaticky vyučovány, a všichni jsou oblečeni v dobových kostýmech. 

Další ročník kostýmového plesu plného historické hudby a tanců s jedinečnou atmosférou a v jedinečném prostředí. 

Program zahájíme v 19 hodin a prakticky bez přestávky bude až do 23 hodin znít výhradně stará hudba a tančit se pouze historické tance v tzv. poučené interpretaci. Tak jako každý rok budou vybrané tance patřit k těm nejjednodušším a budou na místě pro širokou veřejnost názorně a polopaticky vyučovány. Kromě oblíbených renesančních bránlů a barokních kontratanců se letos podíváme i na tance z období národního obrození či z doby napoleonské. 

O výuku evropských společenských tanců z období 15.-19. století se letos postará muzikoložka a erudovaná taneční lektorka Hana Tillmanová, autorka on-line Encyklopedie historického tance.
K tanci i poslechu zahraje oblíbená kapela Fremitus Aetheris, letos ve speciální rozšířené sestavě.
Chybět nebude ani předtančení ALLA DANZA PRAHA, tentokrát ve stylu italské dvorské renesance.

Po celou dobu akce platí kostýmová povinnost (jakýkoli společenský oděv stylizovaný do období 9.-19. století, vč. uniforem a krojů).  

Historický ples se uskuteční v krásném secesním sále Na Marjánce v Praze na Břevnově (přímo u zastávky "Marjánka" tram. č. 22, 25 a 97), který poskytuje dostatečnou kapacitu (až 250 lidí!), disponuje moderní klimatizací (výkonnou!) i 2 šatnami (nehlídanými!). Nabízí také základní občerstvení s možností využít služeb sousední restaurace (přímý průchod ze sálu však nebude možný).  

Dlouholetým partnerem plesu je Společnost pro starou hudbu, organizátor prestižní Mezinárodní letní školy staré hudby (a tance) ve Valticích. 

Vstupenky za 250,- Kč lze rezervovat písemně na info@alladanza.cz nejpozději do 20. 11. 2017. Nově se letos rezervované vstupenky budou platit pouze předem bezhotovostním převodem na bankovní účet – podrobnosti o platbě budou zasílány mailem.

Nevyzvednuté a předem nezaplacené vstupenky budou v den konání akce od 18:45 hod. dány do volného prodeje za 300,- Kč.

TĚŠÍME SE NA VÁS!!!

Konání akce

od do  
25.11.2017 (Sobota) 25.11.2017 (Sobota)