Popis

Prague Independent Film Festival (Pražský festival nezávislých filmů) začíná 15.08.2016. v hlavním městě České republiky. Program filmového festivalu zahrnuje 32 filmů z mezinárodní branže. Filmy byly vybrány mezinárodní skupinou porotců.
 
Nejočekávanější snímek mezi celovečerními filmy, snímek „Despite The Falling Snow“ je špionážní thriller odehrávající se v době studené války, v hlavních rolích se objeví mezinárodně uznávaní herci a herečky jako například Rebecca Ferguson, Sam Reid, Oliver Jackson-Cohen, Charles Dance nebo Anthony Head.
 
Festival bude zahájen italským psychologickým dramatem „Rocco Has Your Name“, režírovaný Angelem Orlandem.
Angelo Orlando začal svou kariáru jako herec a vyhrál cenu Davida di Donatella a účinkoval ve filmech Federica Felliniho a Massima Troisiho.
 
Dalším důležitým bodem tohoto festivalu je nový film bulharského režiséra Kostadina Boneva „Sinking of Sozopol“, pojednávající o lásce, osudu a vzpomínkách.
Tento film už obdržel mnoho mezinárodních ocenění a sklízí uznání za svou krásnou kinematografii a silný vliv na emoce diváka.
Soubor vynikajících krátkých filmů bude promítán na PIFF.
 
Proslulý francouzský herec/režisér Hugo Becker představí svůj film „We’ll See If We Drown“ – černou komedii s podvratným humorem. Hugo Becker se stal jako herec známý díky své roli v americkém TV seriálů „Gossip Girl“.
 
Dalším zajímavým filmem je surrealistická komedie Joshe Steinbauera „Cap’n Flapjack: The Curse of the Sticky Anchor“. Film pojednává o osamnělém pirátovi, který smutně a melancholicky prochází životem.
 
Derek Frey, který je známý svou dlouhodobou spoluprácí s Timem Burtonem, představí svůj horový film „Green Lake“, inspirovaný béčkovými filmy a situovaný do překrásného havajského prostředí.
 
Animované filmy budo reprezentovany filmem „Snehova Kralovna 2“ od velmi úspěšné ruské animátorské společnosti Wizart.
Festival se bude odehrávat v kinech: Evald, Atlas a Lucerna.

Všechny filmy budou promítány v původním znění s anglickými titulky.

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
15.08.2016 18.08.2016 xx