Chcete se osobně setkat s trojnásobným Zlatým Slavíkem? Dalibor Janda vám daruje svůj podpis a představí zlatou medaili, kterou mu věnovala Česká mincovna k 65. narozeninám, 16. května v Klubu České mincovny. Je to již sedmá medaile v řadě v rámci sběratelské série Slavíci ve zlatě, která oceňuje všechny Zlaté Slavíky. Zlatou a stříbrnou medaili již dostala Hana Zagorová, Lucie Bílá, Marta Kubišová, Karel Gott, Waldemar Matuška a Miro Žbirka.

„Prvních 100 kusů z limitovaného emisního nákladu 300 půluncových medailí je ručně číslováno na hraně a v rámci této série je možné zakoupit i sběratelskou etuji se všemi sedmi Slavíky,“ dodává Jaroslav Černý z České mincovny. Zlatou uncovou medaili v provedení proof můžete zakoupit za 54 500 Kč, Česká mincovna vydává i půluncovou zlatou verzi s ručním číslováním za 27 950 Kč a také stříbrnou medaili, vážící 31,1 g, o průměru 37 mm, za 1 950 Kč. Obě tyto varianty razí v proof provedení. Zlaté medaile jsou uloženy do vínové etuje a stříbrná do modré.

Akce proběhne 16. května od 15:00 do 17:00 v Klubu České mincovny, pasáži ČNB, Na Příkopě 24 za účasti Dalibora Jandy. Můžete využít příležitost a osobně se setkat s muzikantem, který v 80. letech získal Zlatého Slavíka třikrát za sebou. Seznámit se tak můžete i s originální zlatou medailí s portrétem Dalibora Jandy na averzní straně a koláží „double neck“ kytary, pneumatiky, gramofonové desky a názvů jeho neslavnějších hitů: Žít jako kaskadér a Hurikán na reverzní straně.    

Dalibor Janda je český zpěvák, textař a skladatel, který největší popularity dosáhl v 80. letech 20. století a v letech 1986-1988 tak získal Zlatého Slavíka. Začínal v amatérské skupině Prototyp, širokou popularitu získal v roce 1983 hitem Jahodový koktejl a díky nezapomenutelné písni Hurikán vystřelila jeho popularita do výšin. Hurikán se nejprve objevil na malé desce jako druhá strana singlu Všechno na Mars. Prodalo se jí neuvěřitelných 150 tisíc výlisků, a není proto divu, že o dva roky později dala název debutovému albu. 

 

 

Konání akce

od do  
16.05.2018 (Středa) 16.05.2018 (Středa) 15:00