Zveme vás na osobní setkání s paní Marií Šupíkovou, přeživším lidickým dítětem. Připomeneme Lidickou tragédii a osudy těch, které to zasáhlo nejvíc. Děti.

Je to již dlouhých 76 let, kdy došlo k Lidické tragédii. "Noc z 9. na 10. června 1942 mám pořád v živé paměti," vypráví tichým hlasem Marie Šupíková. Tehdy jí bylo deset a žila v Lidicích. Byla jedním z lidických dětí, které bylo vybráno na poněmčení. Díky tomu přežila. Mnozí ostatní takové štěstí neměli. "S tím se vyrovnávám celý život," tvrdí pamětnice v rozhovoru na Novinky.cz.

Říká se, že pokud si lidé nebudou připomínat svoji historii, zaslouží si znovu si ji zopakovat. Přijďte si tedy spolu s námi připomenout, co se událo v pohnutých válečných letech, jichž byla paní Marie Šupíková přímým účastníkem. Je to skutečně velice vzácná příležitost přiblížit si dějinné události, které se odehrávaly jen kousek od vašich nynějších domovů. Kdy z mapy Čech zmizela vesnice Lidice jako pomsta Němců za atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha.

Rezervace míst na besedu není nutná. Vstupné zdarma! Beseda proběhne ve Velké studovně od 18:00.

Konání akce

od do  
13.06.2018 (Středa) 13.06.2018 (Středa)