Aktuální ročnk zde!

Moravská metropole – univerzitní, veletržní a ohňostrojné město Brno s nádhernou rekreační oblastí Brněnské přehrady a další místa Jihomoravského kraje se na přelomu května a června stávají tradičním cílem milovníků pestrých, kulturních, prezentačních i sportovních festivalových akcí BRNO – MĚSTO UPROSTŘED EVROPY … festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří a přehlídky ohňostrojů s hudbou STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS. Pro návštěvníky jsou připraveny v období 27. května až 12. června desítky zábavních a poznávacích akcí.

Program festivalu zábavy

 STAROBRNO-IGNIS BRUNENSIS – mezinárodní přehlídka ohňostrojů  • 27.5. - 10.6.

DĚTSKÉ DNY UPROSTŘED EVROPY – BRNO 2011 • 27.5. - 5.6.


TÝDEN DĚTÍ V NÁKUPNÍM A ZÁBAVNÍM CENTRU OLYMPIA BRNO (27.5. - 5. 6.)

BRNĚNSKÝ DĚTSKÝ DEN (5. 6.)

DĚTSKÝ DEN MČ BRNO-STŘED (5. 6.)


Zábavní programy a prezentační akce pro děti i dospělé v centru Brna a dalších městských parcích a zónách. Velkým zážitkem bude soutěžní putování za poznáním historie Brna pro děti různých věkových kategorií na několika místech v centru.

65 LET LODNÍ DOPRAVY DPMB na Brněnské přehradě • 28.5.


Brněnskou přehradou plují elektrické lodě Dopravního podniku města Brna už od roku 1946. V prezentačních programech se představí některé původní, ale také tři lodě nové generace. Pro veřejnost bude přístupné zázemí lodní dopravy v přístavišti Bystrc.

50 LET TECHNICKÉHO MUZEA v Brně • 9. - 12.6.


Ve svých expozicích v Králově Poli, ale i na prostranstvích v historickém centru města představí brněnské technické muzeum unikátní exponáty.

ZÁBAVA POD HRADBAMI – festival pro každého • 10. - 12.6.


Hlavní programové pódium je na centrálním náměstí Svobody s dalšími pořady v historickém centru Brna v symbolickém podhradí Špilberku. Třídenní programový kaleidoskop zábavních a prezentačních programů s řemeslnickým jarmarkem, vinařským trhem a regionálními specialitami uspokojí každého. Zábavními pořady spojenými s jízdami historických vozidel městské dopravy, automobilů, motocyklů, ale i parních vlaků na hlavním nádraží vyvrcholí festivalový maratón v Brně.
DOPRAVNÍ NOSTALGIE – přehlídka historie dopravy • 11. - 12.6.

Tradičně se v ulicích města setkáme s historickými tramvajemi, trolejbusy a autobusy při slavnostním defilé. V provozu pro jízdy s cestujícími bude kromě jiných vozidel také tramvajový vůz z roku 1876 tažený koňmi a historická tramvajová souprava s parní lokomotivou Caroline z roku 1889.

LIDOVÁ HRADNÍ SLAVNOST – zábava na Špilberku • 12.6.


Festivalovou zábavu uzavře kromě programu v podhradí stylový historický pořad na hradě Špilberk s řemeslnickými stánky a rukodělnými dílnami.

veletržní, sportovní a souběžné akce


    DIVADELNÍ SVĚT BRNO – mezinárodní divadelní festival   27.5. - 4.6.
    GRAND PRIX POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY v jízdě na koni   27. - 28.5.
    NOC KOSTELŮ – noční návštěva kostelů   27.5.
    MOZARTOVY DĚTI – vystoupení ZUŠ Jihomoravského kraje   27.5. - 12.6.
    BALLOON JAM – svátek balónového létání   27.5. - 12.6.
    BITVA MIDWAY – obří RC modely lodí, ponorek a letadel na přehradě   4.6.
    AUTOSALON BRNO – mezinárodní veletrh osobních automobilů   4. - 9.6.
    CLASSIC SHOW BRNO 2011 – veletrh mladších veteránů   4. - 9.6.

 

Na děti i na dospělé čeká na brněnské přehradě samozřejmě spousta kolotočů!

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
27.05.2011 (Pátek) 12.06.2011 (Neděle)