Okouzlující město Český Krumlov patří k nejnavštěvovanějším místům v České republice. Uchovává si totiž malebnou středověkou atmosféru a výletníky přitahuje desítkami pozoruhodných pamětihodností i čilým kulturním a společenským životem.

Na přelomu dubna a května se můžete těšit na „Kouzelný Krumlov“, v jehož rámci se koná čarodějnický rej, stavění májky, lampiónový průvod či rozmanité hudební produkce. V červnu si pak nenechte ujít oblíbené „Slavnosti pětilisté růže“, představující slavnou historii města v nápaditém a bohatém programu. Čas prázdni je pak ideální příležitostí ke konání „Festivalu staré hudby“, připomínajícím ty nejlepší fragmenty z hudební tvorby předních autorů. Stejnou diváckou obec jistě přitáhne i několik koncertů konaných v rámci „Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov“ či „Královského hudebního festivalu Zlatá koruna“.

Na konci srpna si na své přijdou milovníci jazzu při pravidelném „Jazzky Krumlovu“. Příznivci rychlých kol a adrenalinových závodů se sem sjíždějí na srpnový „Rallye Český Krumlov“. Připomínkou spolužití s handicapovanými občany je pak „Den bez bariér“, konající se v České Krumlově během měsíce září. V ten samý čas můžete navštívit i oblíbený „Festival barokního umění“. Pro všechny odvážné vodáky a sportovce všech věkových kategorií je připraven říjnový „Krumlovský vodácký maratón“. Samozřejmostí pro návštěvníky Českého Krumlova v letních měsících je i účast na některém z představení konajících se na „Otáčivém hledišti“.

Věříme, že Vám výše uvedený výčet pomůže při volbě Českého Krumlova jako místa ideálního pro strávení příjemné dovolené či krátkodobějšího rodinného výletu.