Norská expedice za nezapomenutelnými zážitky začíná s Cestovatelským kinem
 
Severská exotika v plné síle. Cestovatelské kino se ve středu 19. dubna v Kině Lucerna v Prahe vydá poznávat zemi divoké přírody, fascinujících ledovců, majestátních fjordů, tancující polární záře, bílých pláží, moderní architektury, bohaté kultury i zimního sportu. Objevovat kouzlo unikátních zážitků bude publikum s cestovatelem a milovníkem země slavných Vikingů, Martinem Pišťákem. V jeho průvodu uvidíte a zažijete nezapadající půlnoční slunce, velrybí safari na širém oceánu, výstupy k majákům anebo jízdu na psích zápřazích. Spolu se projdete z Osla přes oblast fjordů až na daleký sever, od souostroví Lofoty přes rozsáhlé Laponsko až na Nordkapp a ruskou hranici.
 
V Cestovatelském kině představíte návštěvníkům Norsko. Na co se zaměříte?
Martin Pišťák: Cílem přednášky je inspirovat návštěvníky k dalšímu zájmu o Norsko, případně k návštěvě Norska. Představíme tedy Norsko v celé své kráse a mnoha zajímavostí.
 
Jaká byla vaše první návštěva a první dojmy z Norska?
M. P.: Do Norska jsem se dostal poprvé v roce 1991. Země mě okouzlila od samého začátku. V dnešním trochu uspěchaném a „přeglobalizovaném“ světě je to jedna z mála oáz skutečného sepjetí s přírodou.
 
V čem je podle vás největší síla této země, kterou můžete ve vztahu k turistům či cestovatelům ukázat?
M. P.: Nedotčená příroda, unikátní jevy jako je půlnoční slunce nebo polární záře, fjordy, energií nabíjející vodopády, 42 národních parků, ale i památky pod ochranou organizace UNESCO.
 
Jakou trasu anebo jaké zastávky byste doporučil návštěvníkům, kteří jdou do Norska poprvé?
M. P.: Tohle je jednoduchá otázka s dlouhou odpovědí závisející na vašem individuálním očekávání. Škála toho, co vám Norsko může ukázat nebo jaké zážitky poskytnout, je skutečně obrovská. Zavolejte nám, rádi to s vámi probereme. Nebo oslovte někoho, o kom víte, že se v Norsku dobře vyzná.
 
A co by si neměli zapomenout vzít s sebou?
M. P.: Dobrou náladu, touhu poznávat krásnou přírodu, zajímavé lidi, unikátní místa i skvělý lokální jídelníček.
 
Martin Pišťák
se do Norska dostal hned na začátku 90. let. Už na první pohled mu tato země učarovala. “Vždy mě to sem, na sever Evropy lákalo a Norsko jsem procestoval křížem-krážem. V této pro mě nejkrásnější zemi Skandinávie trávím ročně pět až šest měsíců, a to v zimě i v létě,” říká Martin, který o své srdcové záležitosti rád vypráví i jiným cestovatelům.
 
19. 4. (středa)
Start: 20:30 hod.
Vstup: bit.ly/PredprodejNorskoPraha
 
Event: https://www.facebook.com/events/261507020961527

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
19.4.2017 (Středa) 19.4.2017 (Středa) 20:30