Cestovatelské kino v Ostravě zavelí směr Hobitín!
 
Zažijte cestovatelské dobrodružství v krajině, kterou fanoušci Pána Prstenů nazývají Středozemě. Ve středu 22. února se Cestovatelské kino s Jiřím Jobánkem vypraví ve stopách slavné trilogie až k Hoře Osudu. Čarovné přírodní scenérie od gejzírů, bouřlivých řek a vodopádů, přes jezera a ledovce až po majestátní hory, vulkány a skalní útvary ožijí v Coolture v Ostravě. Kino nevynechá ani tradiční bojový tanec Maurů s vyplazeným jazykem a objevíme zákoutí tohoto odlehlého ostrova. Cesta tam a zase zpátky začíná.
 
V Cestovatelském kině představíte Nový Zéland. Na co se zaměříte?
Jiří Jobánek: Nový Zéland je velmi rozmanitá země, kde najdete prakticky všechno, co hledáte. Já se pokouším zaměřit na vše zajímavé: fauna, flora, města, ale i adrenalinové zážitky
 
Jednoznačně největší devízou Nového Zélandu je příroda, což jsme mohli vidět například i v Pánovi Prstenů a Hobitovi. Co bychom určitě měli vidět při návštěvě této krajiny?
J. J.: Natáčení probíhalo prakticky po celém Novém Zélandu. Co by člověk neměl vynechat, je národní park Tongarriro, kde se nachází známá Hora Osudu neboli podle původního názvu sopka Ngauruhoe.
 
Kdy jste poprvé navštívil Nový Zéland a proč jste se tam vydal?
J. J.: Poprvé to bylo v roce 2009, v té době jsem žil v Austrálii. Jakmile se mi podařilo ušetřit nějaké první peníze, tak jsem vyrazil směr Nový Zéland.
 
Jaké kuriozity tam lze zažít?
J. J.: Kuriozity snad ani ne, ale zajímavostí je, že na Zélandu máte zemětřesení téměř každý den. Je i internetová stránka, která vám ukazuje, o jaké síle bylo zemětřesení daný den, je tam opravdu téměř neustále, ale často je tak slabé, že ho člověk ani nezaznamená.
 
Na co se vám nejhůř zvykalo?
J. J.: Ze začátku to byl určitě časový posun a řízení auta na opačné straně, ale to jsou všechno věci, na které se dá zvyknout během pár dní. Osobně si  nevzpomínám, že bych si musel na něco extrémně zvykat, spíše po návratu domů jsem si musel opět zvyknout, že lidé u nás nejsou tak vstřícní a usměvaví jako novozélanďané.
 
Jak jsme už hovořili, na Zélandě několik let natáčel Peter Jackson. Podařilo se vám vidět nebo se dostat na natáčení?
J. J.: Přímo na natáčení bohužel ne, ale několikrát jsem navštívil vesnici Matamata, kde se nachází tzv. Hobbiton. Je místo, kde se natáčely různé scény z těchto trilogii a v dnešní době jsou přístupné.
 
Jiří Jobánek
studoval a pracoval v Austrálii a už sedm let působí jako průvodce pro cestovní kancelář. Nejvíce cestuje do jižní a východní Afriky, na Nový Zéland a do Austrálie, USA, Kanady a jihovýchodní Asie.
 
22. 2. (středa)
Start: 20:00 hod.

Vstup:

https://www.smsticket.cz/vstupenky/8505-cestovatelske-kino-novy-zeland
 
Event: https://www.facebook.com/events/2204379293119846

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
22.02.2017 (Středa) 22.02.2017 (Středa) 20:00