Jednou z největších sportovních událostí konaných na území naší republiky je bezesporu atletický mítink Zlatá tretra, konaný každoročně v květnu v moravskoslezské metropoli Ostravě.

Dětský atletický mítink

Jako každý z takto významných sportovních podniků, tak i Zlatá tretra je provázena řadou doprovodných akcí, z nichž nejzajímavější je dětská "Čokoládová tretra". Jedná se o symbolickou oslavu mládežnické atletiky, ztělesněnou několika závody v netradičních, lehce splnitelných disciplínách, kterých se může zúčastnit jakýkoliv příchozí. Zřejmě největšího ohlasu v rámci Čokoládové tretry dosahuje běh rodičů s dětmi, který je zároveň závodem prvním a zahajovacím. K účasti na něm se stačí dostavit v den závodu na stadion k velké bráně na hlavní dráze.

Jak již název akce napovídá, vítězům se na krk nebudou věšet cenné medaile, ani na hlavu pokládat vavřínové věnce, ale potěší je různorodé čokoládové pamlsky a zmrzlinové poháry. Během minulých ročníků se na závody sjížděly děti z celého Ostravska a výjimkou nebyla ani účast zahraničních závodníků. Příjemným zakončením celého klání je vyhledávaná autogramiáda s hvězdami české a světové atletiky. Závodníky pak po příjemně stráveném dnu můžete povzbudit při jejich "dospěláckých" závodech v rámci Zlaté tretry.

Čokoládová tretra 2017

Těšíme se na vás dne 22. června 2017.

Konání akce

od do  
22.06.2017 (Čtvrtek) 22.06.2017 (Čtvrtek)