Zřejmě každý z obyvatel Moravskoslezského kraje má ve svém okruhu známých někoho, kdo již za svůj život navštívil oblíbený hudební festival Colours of Ostrava, jeden z nejlepších českých festivalů. Jedná se o multižánrovou hudební přehlídku, která si za svou pestrou nabídku interpretů a kvalitní organizaci vysloužila opakovaně cenu Anděl za Hudební událost roku.

Multižánrový festival s unikátní atmosférou

Centrem festivalového dění (pořádaného poprvé v roce 2002) je areál na Černé louce a Slezkoostravském hradě. S kulturními doprovodnými akcemi se však v době konání festivalu můžeme potkat po celé slezské metropoli. Nechybí videoprojekce v Minikinokavárně, dramatická přestavení ve speciálním divadelním stanu či diskuze a poslechové seance v klubu Stará aréna. Návštěvníci festivalu se obzvláště mohou těšit na koncerty a vystoupení přibližně dvou stovek kapel a účinkujících, kteří rotují během několika červencových dnů na zhruba dvou desítkách scén.

Z významných hostů uplynulých ročníků jmenujme např.: Jarka Nohavicu, Evolution Dejavu, Jamie Cullum, Apollo 440, Divokej Bill, Tortured Soul, Lenku Dusilovou, The Plastic People of the Universe a stovky dalších významných interpretů.  Největší devizou festivalu je jeho multižánrová zaměřenost a zároveň i dokonalá organizace. K zajištění občerstvení je připraveno na třicet stanů a zhruba 170 mobilních toalet. Máte-li chuť zažít na vlastní kůži unikátní festivalové dění, nečekejte na poslední chvíli a zajistěte si vstupenky s předstihem. Minulé ročníky totiž byly vyprodány již několik měsíců dopředu!

Colours of Ostrava - rok 2017

 

Největší potvrzené hvězdy festivalu:

JAMIROQUAI
NORAH JONES
IMAGINE DRAGONS
JUSTICE
MIDNIGHT OIL
ALT-J
BIRDY
MODERAT
LP
WALKING ON CARS
UNKLE
LAURA MVULA
AFRO CELT SOUND SYSTEM
BENJAMIN CLEMENTINE
NOUVELLE VAGUE

a mnoho dalších...!

 


Aktuality a podrobné informace můžete sledovat na webu festivaluFB profilu nebo FB události.

 

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
19.7.2017 (Středa) 19.7.2017 (Středa)
20.7.2017 (Čtvrtek) 20.7.2017 (Čtvrtek)
21.7.2017 (Pátek) 21.7.2017 (Pátek)
22.7.2017 (Sobota) 22.7.2017 (Sobota)