Podpořte Den Země!

Nenechte si ujít Den plný soutěží v Komenského sadech v centru města Ostravy.

Den Země 2017
21.04.2017, 09:00 - 17:00 | Komenského sady Ostrava

Enviromentální akce pro děti, mládež, dospělé.

Komenského sady kolem Pomníku Rudé armády budou rozděleny na tematické areály, které pro Vás připraví SVČ a Ostravská univerzita: Voda, cola a my, (Bio)fyzika jak ji (možná) neznáte, Programujeme roboty, Vůně a barvy přírody, Život kolem nás, Co s odpady?, Voda v krajině, Počasí, Z čeho je složena země, Přírodní katastrofy, Země ve Vesmíru, Přírodní pokusy  a další.

Děti mohou soutěžit ve vědomostních otázkách, na které získají odpověď právě na Dni Země.
V 10:00 hodin proběhne slavnostní vyhodnocení výtvarné soutěže "Květinové pohlazení".

Budou připraveny soutěže a hry pro děti i dospělé s přírodní tématikou, dále Vás čeká stezka "Po stopách přírody" ke stanovišti od Loděnice pod hradem, která se představí ukázkou slalomu, projížďky na lodích a soutěží ve vodáckých dovednostech.

Odpočinout si můžete ve sportovním relaxačním stánku, na koloběžkojízdě, při třídění odpadu, výtvarném tvoření s odpadovým materiálem, u sázení rostlin "Hravé bylinky", budeme poznávat přírodu v lesích a na lukách, bádat s badatelskými přístroji.
Akce je finančně podporovaná statutárním městem Ostrava.

Těšíme se na vás!

Bohatý výběr akcí, dětských, akcí na hradech a zámcích, v muzeích, historických, folklorních, gastronomických atd., po celé České republice najdete zde

Děkujeme vám za přízeň.

Konání akce

od do  
21.04.2017 (Pátek) 21.04.2017 (Pátek) 9:00