22. duben je celosvětově slaven jako den naší planety – Den Země. Po celém světě je vnímán jako příležitost ke konání ekologických akcí, snažících se všem věkovým skupinám ukázat cestu k přírodě, propagovat pozitivní přístup k životnímu prostředí a seznamovat širokou veřejnost s problematikou negativních vlivů člověka na krajinu a přírodu.

Den věnovaný naší planetě

První kampaň pod názvem „Den Země“ proběhla v roce 1970 ve Spojených státech amerických a jejím mottem byl požadavek na zvýšení energetické účinnosti, hledání obnovitelných zdrojů energie a recyklace materiálů a odpadů, které ničí ozónovou vrstvu naší planety. K americké tradici se v roce 1990 připojil i zbytek světa, a to prostřednictvím soutěží, festivalů, koncertů, ekologických trhů, úklidových akcí a podobně.

V České republice je světový svátek životního prostředí slaven taktéž od roku 1990. V současné době slaví Den Země více jak miliarda lidí ve 175 státech celého světa, bez ohledu na původ, víru či národnost. Pro nás všechny by tento svátek měl být vhodnou příležitostí k zamyšlen seí nad všemi negativními jevy souvisejícími s působením člověka na planetu Zemi a zároveň výzvou k třeba i drobnému činu, pomáhajícímu ke zlepšení životního prostředí. Na území celé republiky se pravidelně konají stovky akcí, podporujících myšlenky moderního environmentálního hnutí.  

Akce ke Dni Země 2013 najdete

zde

 

Konání akce

od do  
22.04.2013 (Pondělí) 22.04.2013 (Pondělí)