Technické muzeum v Brně ve spolupráci s firmou West Media a Fakultou strojního inženýrství VUT připravili unikátní výstavu robotických modelů dinosaurů zasazených do iluzorního prostředí druhohorní přírody. Už od 15. listopadu letošního roku představíme více než šedesát statických a robotických modelů v životní velikosti, které díky nejmodernějšímu výzkumu v oboru mechatroniky a paleontologie umožňují návštěvníkům téměř autentický zážitek podobný efektům filmové série Jurský park, umocněný světelnými, zvukovými, ale i pachovými efekty.

Návštěvníci si mohou v některých případech doslova osahat dokonalou imitaci kůže, kterou používá triková tvorba v americkém filmovém průmyslu, objevit v písku na paleohřišti kostru druhohorního tvora nebo navštívit 3D kino s původním filmem, který je společně s jejich fantazií přenese o stovky milionů let zpět.

Výstava je prezentována na 1300 m2 výstavní plochy ve třech podlažích a byl kvůli ní dočasně přeinstalován největší a nejvyšší prostor muzejních expozic. Její nedílnou součástí je i část edukační, která vysvětluje pojem a principy mechatroniky, předvádí výsledky výzkumů českých paleontologů a autentické lokální nálezy zkamenělin, podobně jako repliky významných světových nálezů na pozadí příběhu o vzniku Země s důrazem na období druhohor.

Výstava bude veřejnosti přístupná do 15. března 2017.

Otevírací doba:

PONDĚLÍ     ZAVŘENO
ÚTERÝ–PÁTEK    9–17
SOBOTA–NEDĚLE 10–18

Po celou dobu trvání výstavy (15. 11. 2016 – 15. 3. 2017) bude vstupné do muzea činit:

    Základní vstupné: 130 Kč (dospělí)
    Zlevněné vstupné: 70 Kč (děti od 6 let, senioři, studenti)
    Rodinné vstupné: 320 Kč (2 dospělí + 1 až 3 děti; platí pro děti 6–15 let, každé další dítě zaplatí zlevněné vstupné)
    Děti mladší 6 let mají vstup zdarma.

Vstupné zahrnuje jak prohlídku výstavy Dinosauři na řetězu, tak všech expozic v budově muzea.

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Konání akce

od do  
15.11.2016 (Úterý) 15.03.2017 (Středa)