Na vyhlášeném výstavišti Flora Olomouc se každoročně na jaře koná  „Mezinárodní zahradnická výstava FLORA OLOMOUC“, během níž výstavní areál ve Smetanových sadech ožívá desítkami záhonů rozkvetlých tulipánů a dalšími rozmanitými rostlinami.

Mezinárodní zahradnická výstava a veletrh

Celá akce je stěžejní a nejvýznamnější akci celého výstaviště a patří k největším a nejstarším zahradnickým výstavám v České republice. Během konání výstavy ji navštíví pravidelně několik desítek tisíc návštěvníků. Hlavním posláním organizátorů je seznámit návštěvníky s možností využití květin a zeleně ke zkrášlení každodenního prostředí, zpopularizovat jedinečné pěstitelské úspěchy, poskytnout dostatek estetických zážitků a umožnit výměnu zkušeností mezi odbornou i laickou pěstitelskou veřejností.

Kromě toho Jarní zahradnické trhy nabídnou i široký sortiment květin, semen, okrasných dřevin, pomůcek a potřeb pro zahradníky a zahrádkáře. V péči výstaviště jsou sbírkové skleníky (palmový, kaktusový, tropický a subtropický či citrusový) a botanická zahrada. Výstaviště se čtyřmi pavilony má celkovou rozlohu cca 4.400 m2 a je situováno do Smetanových sadu poblíž historického centra.

Flora Olomouc 2017

38. ročník mezinárodní květinové výstavy Flora Olomouc.  Výstava se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky.  

Letošní téma hlavní expozice v pavilonu A vám odhalí Tajemnou tvář světa.
Hortifarm

Veletrh zahradní mechanizace
Jarní zahradnické trhy

 Výstavu doplní vyhledávané jarní zahradnické trhy s pestrou nabídkou květin, rostlinného materiálu, zahradnických pomůcek a hobby potřeb.

Rádio Haná pobaví a poradí na Jarní Flóře
Jak si připravit skvělou kávu doma i bez kávovaru? Co všechno potřebuje vaše kolo, než vyrazíte na první jarní cyklovýlet? Nebo byste si chtěli poslechnout hudbu, kterou máte rádi? Užitečné besedy a koncerty s příjemnou hudbou, kterou znáte, pro vás připravuje rádio Haná ve svém celodenním programu v neděli 23. dubna během Jarní Flóry v Olomouci na výstavišti pod širým nebem na plácku “na sambě” ve Smetanových sadech.  

“Rozhodně se přijďte za námi podívat, naučíme se, jak si připravit doma skvělou kávu. Ukáže nám to barista z regionální pražírny Kikafe. Máme pro vás taky parádní rockové duo Satin Rock, které nám zahraje naše kytarové srdcovky. Songy, na kterých jsme vyrůstali, nám připomene Popová škola Dětského domova v Olomouci,” láká moderátor nedělního doprovodného programu Tom Gottwald z rádia Haná.

Spolu s ním bude na place moderátorská stálice Marťa Qweetko Procházková, “Moc se na všechny těšíme! Pokud máte v plánu vyrazit si na výlet na kole, mrkněte se nejdřív za námi v neděli na Flóru. Budeme tu mít odborníka z firmy Moolbike, který nám ukáže, jak mít správně seřízené kolo před sezónou. A taky vám zatančí naprosto jedinečná škola Lola’s Dance, která vyhrává taneční ceny po celém Česku i v zahraničí.”

Nedělní doprovodný program Jarní Flóry 2017 rozhodně navštivte, protože vás spolu se skvělou zábavou a dobrými tipy na každý den čeká také pořádná dávka nostalgie. Přímo na Flóře vás Marťa a Tom vtáhnou do známého pořadu rádia Haná Procházka pamětí, kde znalost známých událostí a songů přináší odměnu.

Jarní Flóra Olomouc s RÁDIEM HANÁ

Neděle 23. dubna od 9:00 do 17:00
Olomouc - Smetanovy sady - Na Sambě (za restaurací Fontána)

Moderují Martina Qweetko Procházková a Tom Gottwald

9:00
Mobilní vysílání RÁDIA HANÁ - rozjezd s Qweetkem a Tomem

10:00
Satin Rock - melodické rockové duo k tanci a poslechu

10:30
Domácí příprava kávy - beseda o přípravě kávy bez kávovaru

11:30
Hurá na kolo - Co udělat než vyrazíme na kole do nové cyklistické sezóny?

12:00
Satin Rock - melodické rockové duo k tanci a poslechu

12:30
Lola's Dance - taneční vystoupení přední české taneční školy

13:00
Domácí příprava kávy - beseda o přípravě kávy bez kávovaru

14:00
Satin Rock - melodické rockové duo k tanci a poslechu

14:30
Lola's Dance - taneční vystoupení přední české taneční školy

15:00
Procházka pamětí LIVE!!! - oblíbená soutěž RÁDIA HANÁ přímo naživo s vámi

16:00
Popová škola Dětského domova v Olomouci - koncert s nejlepším hudebním výběrem

výstava otevřena denně

9:00-18:00

Výstaviště Flora Olomouc, a. s.,
Smetanovy sady, pavilóny A, E, G, H, exteriéry

Vstupné

120 Kč

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Konání akce

od do  
20.04.2017 (Čtvrtek) 23.04.2017 (Neděle)