Zábřežský food festival láká na speciality mezinárodní kuchyně, krokodýlí maso či regionální dobroty

Sobota 19. května se v Zábřeze ponese v duchu chutí a vůní z celého světa. Food festival Jídlo na ulici představí gastronomické speciality z nejrůznějších koutů světa, a to jak z klasické kuchyně, tak i té exotické. Ulice Farní a prostory kolem zámku v Zábřeze budou od 10 do 18 hodin hostit 3. ročník food festivalu pod širým nebem.

V sobotu 19. května vypukne již 3. ročník zábřežského food festivalu, kterému pořadatelé dali název JÍDLO NA ULICI. Čeká vás den ve znamení skvělého jídla a vína, ale také spousta zábavy.

Skoro 40 zástupců originálních kuchyní z různých kontinentů na jednom místě, pokrmy, delikatesy z celého světa. K tomu všemu hudba, dětský svět a žonglérská show – to je Jídlo na ulici.

Festival nabídne speciality vietnamské, italské, španělské, thajské, mexické, severské či japonské kuchyně. Ochutnáte i národní pokrmy z exotické země Pobřeží slonoviny. To vše ve výborné kvalitě. Samozřejmě nebude chybět nabídka amerického streetfoodu – burgry. Zažijete také tradiční kuchyni našich babiček, která je přímo spojena s naším regionem. Na své si přijdou i milovníci sladkého. Těšte se na ty nejlepší cupcakes, muffiny, vafle, palačinky, sladké tvarůžkové dobroty a ty nejlepší dorty… Domů si odnesete domácí marmelády, přírodní sirupy, dipy, pyré, okurkový relish nebo skvělé cibulové chutney. Ochutnáte nejlepší BBQ omáčku na světě, která získala první místo na světové soutěži World Hot Sauce Awards USA 2017.

Pro milovníky extrémních kulinářských zážitků budou v nabídce hmyzí delikatesy.
„Jsme rádi, že naše pozvání opět přijal jeden z nejzkušenějších kuchařů jedlého hmyzu a propagátor tohoto druhu stravování Milan Václavík, které přímo před zraky návštěvníků připraví,“ jmenuje jednu z mnoha specialit gastrofestivalu pořadatel Vratislav Jarmar. Vedle sarančat, červů a žabích stehýnek bude pro mnohé velkým lákadlem krokodýlí maso.

A co takhle trošku jiná úprava kávy? Vedle klasického espressa a cappuccina to bude flat white a filtrovaná káva… Popíjet budete moravské, francouzské, španělské a italské víno včetně stále oblíbenějšího prosecca.

Dětský koutek bude vonět a chutnat sladce… Všechny dětské aktivity budou spojené s jídlem.

Atmosféru celého dne hudebně doprovodí dj’s Wentoline a Cmeen.

Ve 14 hodin se v prostoru amfiteátru před zámkem předvede Jan Hlavsa ve své živé žonglérské show. Setkáte se zde se spoustou humoru, ukázkami mnoha žonglérských disciplín, nebezpečným žonglováním s noži i pochodněmi a balancováním předmětů šokujících velikostí na performerově obličeji.

Zažijte město jinak. Přijďte ochutnat kvalitní jídlo, které se bude připravovat přímo na ulici, a jednoduše mějte netradiční „piknik“ se svými přáteli.

Akce je pro všechny, kdo se chtějí dobře najíst, rádi zkouší nové chutě a chtějí se dozvědět zajímavosti o kvalitním a netradičním jídle v atmosféře pohody v centru města Zábřeh. Přijďte se svou rodinou, pozvěte své přátele, kamarády, známé a prožijte krásný a netradiční den v našem městě.

19. 5. 2018, od 10 - 18 hodin, dokud se vše nesní...
Ulice Farní a prostory kolem Kapří fontány, Zábřeh

Food festival JÍDLO NA ULICI pořádá spolek Na Talíři

Vstupné na festival je zdarma!

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
19.05.2018 (Sobota) 19.05.2018 (Sobota) 10:00