Městská část Praha 16 pořádá o víkendu 14. a 15. října již dvacátý ročník Havelského posvícení. Dvoudenní zábava je největší součástí novodobého radotínského dění od roku 1998 a vlajkovou lodí kulturně společenských akcí pořádaných radotínskou radnicí v čele se starostou Mgr. Karlem Hanzlíkem.

Vstup na posvícení a na koncerty je zdarma.

Tradiční akce přitahuje návštěvníky ze širokého okolí a ti tak mají možnost odpočinout si od všedních starostí, zastavit se v dnešní uspěchané době nebo si jen pochutnat na posvícenských koláčích, perníku, medovině, staročeských cukrovinkách a sladkostech či dalších pochutinách.

Ani letos nebude chybět pivní speciál Havelská 13 (APA) pivovaru MMX z Let u Prahy připravený pouze pro tuto událost. Jde o polotmavé svrchně kvašené třináctistupňové pivo vyšší hořkosti, které je vařené z amerických chmelů.

"Posvícení je organizováno radotínskou radnicí téměř tři čtvrtě roku před jeho konáním. Do příprav je zapojeno mnoho místních spolků a organizací a jde jednoznačně o největší radotínskou lokální akci,“ uvedl Mgr. Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16.

Nezbytnou součástí slavnosti je staročeský jarmark, který se jako vždy koná na náměstí Sv. Petra a Pavla, v ulicích Václava Balého a Loučanská. Více než 100 stánků nabídne rozličný a bohatý sortiment občerstvení, výrobků tradičních řemesel, rukodělných produktů nebo třeba kreativní dílničky pro děti.

Havelské posvícení bude zahájeno v sobotu těsně před půl jedenáctou slavnostní fanfárou z velkého pódia a stánkovým prodejem výrobků tradičních řemesel a občerstvení. Začátek kulturního programu je po oba dny od 10.30 hod., koncerty a různá divadelní představení budou probíhat na dvou pódiích – u radnice a před Klubem Radotín.

Během víkendového programu vystoupí Michal Hrůza a Kapela Hrůzy, radotínský Milan Peroutka a skupina Perutě, Filip Sangi a Purpur, kapela Švihadlo a jejich rytmy reggae, Kabát tribute, Old Fashion Trio, staropražské písničky kapely Třehusk. Vystoupí i kejklíř, žonglér a artista PUPA. K vidění bude skupina historického šermu Alotrium, představení dětí z Mateřské školy Praha - Radotín, Petrklíč a Jeden Strom, Divadelní spolek Gaudium, Divadlo Koňmo, bubeníci ze ZUŠ Klementa Slavického v Radotíně a mnoho dalších.

Po oba posvícenské dny bude otevřena i Místní knihovna Radotín, kde se uskuteční Den otevřených dveří spojený s bazarem knih, hraním deskových her a dětskými kvízy s odměnami (otevřeno bude od 10 do 16 hodin).

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
14.10.2017 (Sobota) 14.10.2017 (Sobota)
15.10.2017 (Neděle) 15.10.2017 (Neděle)