Vydejte se spolu s námi do romantické obce Hrčava, ležící na hranici se Slovenskem, kde se stýkají hranice Polska, České republiky či Slovenska. Oblast Jablunkovského mezihoří je proslulá udržováním mnohasetletých folklorních tradic a pořádáním oblíbených lidových akcí. Jednou z nich je i masopustní veselí nazvané „Hrčavské ostatky“, které přitahuje pozornost návštěvníků z širokého okolí.

Co tu na Vás čeká

Celá akce započíná vyhlášenou hrčavskou zabijačkou (nazývanou humorně poslední KVIK), která dokazuje zručnost a umění místních řezníků. Několikahodinové hodování zasytí všechny zájemce o chutné jitrničky, jelítka, prejt či preferovaný ovar. V poledních hodinách pak vyráží pestrý maškarní průvod, který obchází většinu zdejších chalup a stavení, kde rozdává radost a veselí. V závěru průvodu se uskuteční slavnostní vyhlášení soutěže o nejhezčí masku a její ocenění hodnotnou cenou.

Večerní hodiny pak patří především dospělým, kteří se baví tancem a dechovou hudbou místních kapel. Po celou dobu konání masopustního veselí si můžete užívat i degustaci proslaveného moravského vína, ochutnávky Hrčavského ležáku, voňavých a čerstvých kreplik či místních masových specialit – mangalicu a prase přeštické.

V Hrčavě na Vás zkrátka čeká příjemně strávený den v prostředí milých lidí a chvíle oddechu od každodenních starostí.

Další masopustní veselice konané na našem území najdete zde.

Hrčavské ostatky 2018

 

Těšíme se na vás dne 10. 2. 2018.

 

 

 

Konání akce

od do  
10.02.2018 (Sobota) 10.02.2018 (Sobota)