Kdo by se snad domníval, že tanec a jeho různá odvětví nepatří v současnosti k oblíbeným formám trávení volného času mezi naší nejmenší mládeží, rádi ho vyvedeme z omylu. Pozveme jej totiž k návštěvě oblíbené kulturní akce „Hronovské jablíčko“, konající se již několikátým rokem v průběhu května v malebném Hronově. Pravidelně se této mezinárodní taneční soutěže účastní více než tisícovka vystupujících tanečníků, připravivších si na dvě stovky vystoupení.

Co zde uvidíte

Celé festivalové dění můžete shlédnout v hronovském Čapkově sále, který díky zájmu účastníků i návštěvníků každoročně praská ve všech. V nápaditých kostýmech se představí tanečníci ve věku pěti až patnácti let, kteří si pečlivě připravují country tance, disko eskapády, výrazový tanec, show formace, break dance, hip-hop či parketové taneční kompozice. Nad uměleckou kvalitou celého klání dohlíží odborná porota, která bedlivě hodnotí každou z jednotlivých kategorií. A že se je opravdu na co dívat dosvědčují i pravidelní účastníci z řad polských a německých tanečních skupin.

Nalaďte se proto i Vy do svižného rytmu tanečních kreací a přijďte se na další ročník Hronovského jablíčka osobně podívat.

Hronovské jablíčko 2017

Další ročník taneční soutěže Hronovské jablíčko se uskuteční 26. května 2018.

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
26.05.2018 (Sobota) 26.05.2018 (Sobota)