Karlovský gastrofestival letos přivítá slavného rakouského Michelina

Již podeváté budou letos valašské Velké Karlovice hostit Karlovský gastrofestival. Nenechejte si o víkendu 7. a 8. října ujít tuto nejnavštěvovanější gastronomickou událost s jedinečnou atmosférou uprostřed krásné přírody Beskyd.

Jako každý rok vás čekají ochutnávky nejrůznějších specialit v místních hospůdkách a horských hotelích, rozesetých po celém 3,5 km dlouhém údolí Léskové. Mezi jednotlivými gastro zastávkami se můžete projít po cyklostezce Bečva nebo se popovézt vláčkem, koňským povozem a historickým autobusem. Na jedné ze zastávek najdete i bohatý farmářský trh se spoustou zajímavých produktů. Zažít můžete i soutěž o nejlepší frgál a klobásu, řemeslný jarmark, posezení s muzikami, barmanské večery či zábavu pro děti, nebude chybět ani oblíbená frgálová manufaktura, v níž si můžete zkusit vyrobit vlastní valašský frgál. Vstup je tradičně zdarma.

Třešinkou na dortu pro náročné gurmány jsou sobotní Michelinská galavečeře a nedělní Michelinský oběd ve Spa hotelu Lanterna, k jehož přípravě pořadatelé každý rok přizvou uznávanou osobnost oceněnou michelinskou hvězdou. Letos můžete ocenit kulinářské umění vyhlášeného rakouského šéfkuchaře Toniho Mörwalda, jenž vede vídeňskou michelinskou restauraci Le Ciel.

Konání akce

od do  
07.10.2017 (Sobota) 07.10.2017 (Sobota)
08.10.2017 (Neděle) 08.10.2017 (Neděle)