Fanoušky klubové hudby a milovníky filmových projekcí s hudební tématikou bychom rádi pozvali na oblíbený festival „Lednový Underground“, konající se v polovině ledna již několikátým rokem v Kralupech nad Vltavou.

Multižánrový festival

Prostor zdejšího kulturního domu se o jednom z lednových víkendů promění na arénu populárních (v minulosti například Zuby nehty, Kašpárek v rohlíku či Swordfishtrombones) i méně známých kapel, které na několika scénách předvádějí své nesporné umění. Zajímavou součástí akce je sekce zaměřená na tvorbu originálních písničkářů, kteří tak mají jedinečnou možnost dostat se do širšího povědomí společnosti. Na své si během „Lednového Undergroundu“ přijdou vyznavači skoro všech hudebních žánrů, přičemž jedinou výjimkou je snad dechová či vážná hudba. Pravidelně zaznívají folkové, punkové, swingové, jazzové, ska, cikánské či reggae rytmy, přičemž nechybí ani oblíbená část zaměřená na zhudebněné texty předních českých básníků.

Pozitivně lze hodnotit i snahu organizátorů o benefiční zaměření celého festivalu, které přispívá k zabezpečení chodu i existence rozmanitých kulturních i edukačních objektů v celém městě. Každý z návštěvníků má možnost přispět na dobrou věc, což se také ve většině případů děje. Na závěr lze ještě uvést skutečnost, že většinu z návštěvníků této akce tvoří zdejší obyvatelé a návštěvníci z ne příliš vzdáleného hlavního města. Věříme, že mezi ně budete při dalším ročníku patřit i Vy!

Lednový Underground v roce 2018

Hudební festiválek LU se bude konat v Kulturním domě Vltava 20. ledna 2018.

 

Těšíme se na vás!

 

Konání akce

od do  
20.01.2018 (Sobota) 20.01.2018 (Sobota) 16:00