Areál Letního kina Olomouc v létě žije filmem, ale i koncerty nebo výstavami. Celý červenec a srpen se můžete těšit na projekce pod širým nebem, a to dvakrát do týdne. Středeční večery patří filmovému klubu náročného diváka a v sobotu plátno ovládnou české komedie.

Obnovené projekce lákají již nyní

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo letní kino znovu zprovoznit, i když zřejmě na jeho vůbec poslední sezonu,“ říká dramaturg areálu Letního kina Olomouc Ondřej Martínek a dodává: „O tom, že naše snaha má smysl, jsme ale přesvědčeni, stejně jako několik stovek diváků, kteří dorazili na filmy pod širým nebem již v červnu.“

Ve spolupráci s neziskovou organizací Pastiche Filmz připravili provozovatelé letního kina o prázdninách vskutku pestré filmové menu. Červencové středy nabídne letní kino například thrillerovou klasiku Psycho Alfreda Hitchcocka, Paniku v městečku, Aronofského Requiem za sen nebo Smlouvu s ďáblem Akiho Kaurismäkiho.

„Soboty pak věnujeme českým veselohrám Adéla ještě nevečeřela a Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Na své si přijdou i pamětníci při Cestě do pravěku nebo při Oscarem ověnčeném Obchodu na korze Elmara Klose,“ vypočítává programovou nabídku Ondřej Kratina, šéf Pastiche Filmz. Srpnový program pak nabídne kupříkladu české filmy Hoří, má panenko či Hotel Modrá hvězda s Oldřichem Novým a Natašou Gollovou.

„Letňák“ oživí o prázdninách i koncerty

Prostory letního kina a přilehlé největší zahrádky v Olomouci nabídnou přes léto také bohatý hudební program. V sobotu 13. července se objeví v Olomouci teprve podruhé fenomén silent disco, tedy party se sluchátky, kdy si návštěvníci vybírají k poslechu ze dvou dj‘s. V pátek 26. července pak zavítá na „letňák“ excelentní duo violoncellistek Tara Fuki a o týden později roztančí prostory pod olomouckým dómem Country bál.

„V srpnu připravujeme také vystoupení Moniky Načevy nebo festival romské kultury, takže se je určitě na co těšit,“ doplňuje program Martínek. V areálu je denně otevřena také hospůdka Hoblina s přilehlým dětským koutkem či prostory pro vlastní táborák. Každou středu a sobotu jsou pak v nabídce grilované speciality.

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
01.07.2017 (Sobota) 31.08.2017 (Čtvrtek)