1. ročník festivalu od 19.července do 30.srpna, který se uskuteční na révovém náměstí v Klementinu či zrcadlové kapli

 V samém srdci Prahy v Klementinu, proběhne letos 1. ročník hudebního festivalu. Na révovém náměstí a v zrcadlové kapli Klementina, Na Mariánském náměstí 1, se představí bohatý program, který je zaměřený nejen na klasickou hudbu.

Každý si najde svůj oblíbený žánr, ať již se jedná o klasický balet, chanson, muzikál či pop music.

Pod hvězdami si můžete vychutnat klasický romantický balet Romeo a Julie s hudbou Sergeje Prokofieva. Zahájí tak festival 19.července v 20.00 hod. Další reprízy budou 20. července a 28.srpna.V hlavních rolích se představí Adam Zvonař a Radka Příhodová.

Svou světovou premiéru na festivalu bude mít baletní soubor A - Z, který uvede baletní večer Balet od A do Z.Představí tanec od svých začátků Ludvíka XIV až po současnost. Představení se usktuteční 25. července a 30.srpna.
Dalším představením bude 26.července Kamil Střihavka The LEADERS ACOUSTIC BAND. Jedná se letos jediný koncert tohoto vynikajícího zpěváka se skupinou leaders, známí především díky nezapomenutelnému hlasu z muzikálu Jesus Christ Superstar.

27. července se představí kontroverzní zpěvačka Jana Kratochvílová a ILLUMINATICA. Na scéně populární hudby působí již čtyři desetiletí. Je jedna z nejvíce originálních osobností české popové scény. V 80.letech odešla do Londýna, kde natáčí CD. Vidět její koncert je neuvěřitelnou událostí, ovšem v dobrém slova smyslu.

V srpnu bude festival pokračovat koncertem DIVA Chantal Poullain, která na počátku 80. let na sebe upozornila titulní rolí královny v Divadle Husa na provázku v představení Šašek a královna. Od té doby její kariéra stoupá vzhůru. Hrála v několika filmech, hostovala v Národním divadle Praha s rolí kněžny v Jiráskové Lucerně, v režii Vladimíra Morávka.
Chantal POULLAIN uvede večer jak jinak než plný francouzského chansonu o lásce, životě a smrti. 1. srpna si nenechte ujít tento vyjímečný večer v zrcadlové kapli.

8.srpna v zrcadlové kapli uvedeme divadelní hru na motivy známého díla Jeana Cocteau - Lidský hlas v nastudování Jitky Sedláčkové a Dáši Zázvůrkové, pod režijním vedení Borise Hybnera.

24.srpna se v zrcadlové kapli představí duo Michal Pavlíček a Monika Načeva.Michal Pavlíček je právem považován za nejlepšího kytaristu na světě. V 80. letech spoluzaložil legendární Pražský výběr. Skládá geniálním způsobem hudbu k divadelním představením, ale i filmovou hudbu.
Michal Pavlíček společně s Monikou Nacevou, která je známá svým lahodně pronikavým hlasem vytvoří v Zrcadlové kapli neopakovatelnou atmosféru v barokním prostředí.

Celý festival uzavře 29.srpna na révovém náměstí klasická hudba. Orchestr Praga Sinfonietta, Solisté a Sbor Vox Pragae pod taktovkou Miriam Němcové uvedou na nádvoří Klementina nesmrtelnou hudbu Wolfganga Amadea Mozarta - REQUIEM.

Vstupenky

na všechny akce jsou v prodeji sítě Ticketpro, Ticketportal a Viamusica.

Ceny vstupenek

se pohybují od 150 do 450 Kč.

http://www.ticketpro.cz/festivaly/vicezanrove/2145200-leto-v-klementinu-2017.html

Počet vstupenek je vzhledem ke kapacitě sálu velmi omezeným, proto si neváhejte vaši vstupenky zakoupit včas a s předstihem. Zůstaňte s námi v kontaktu přes facebookové stránky

https://www.facebook.com/Letovklementinu/

a nenechte si ujít další info, fotografie a další zajímavosti týkající se této kulturní události.
Všechny produkce jsou vodné pro publikum od 0 do 99 let. Těšíme se proto i na vás.

Program

19.7. Slavnostní zahájení - Sergej Prokofjev „Romeo a Julie“, se sólisty Státní opery a baletu Mnichov
20. 7. - Sergej Prokofjev „Romeo a Julie“, se sólisty Státní opery a baletu Mnichov
25.7. - Světová premiéra nového baletního souboru A – Z
26.7. - Kamil Střihavka & Leaders, akusticky koncert
27.7. - Jana Kratochvilova & Illuminatica
1. 8. - Šansonový večer „Diva Chantal Poullain“
8. 8. - Lidský hlas - Jen Cocteau v režiji Borise Hybnera se představí Jitka Sedláčková a Dáša Zázvůrková
24.8. - Michal Pavlíček a Monika Načeva
28. 8. - Sergej Prokofjev „Romeo a Julie“, se sólisty Státní opery a baletu Mnichov
29.8. - W. A. Mozart „Requiem“, Orchestr Praga Sinfonietta, Sbor Vox Pragae
30. 8. - Repríza Představení baletního souboru A – Z

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
19.07.2017 (Středa) 30.08.2017 (Středa)