Evropský parlament už od roku 2007 uděluje každý rok filmovou cena LUX Prize, která pomáhá evropským filmům prorazit také mimo národní publikum a jazykové hranice. 

120 BPM, Western a Sámská krev - tři finalisté Oficiální soutěže ceny LUX 2017 - jsou otitulkováni do 24 úředních jazyků EU a během tzv. Filmových dnů LUX na ně můžete zajít ve více než padesáti městech ve 28 evropských státech. 

V České republice pořádá LUX Film Days 2017 Informační kancelář Evropského parlamentu v Univerzitní kino Scala

O oficiálním vítězi rozhodují poslanci Evropského parlamentu, ale i vy můžete vybrat svého vítěze. Na stránkách https://luxprize.eu/audience-mention můžete dát hlas svému favoritu, získat šanci jet na příští Karlovy Vary International Film Festival a osobně tam vyhlásit cenu publika.

VSTUPENKY: http://bit.ly/2zeHsTO
----------------------------------------------------------------
7. 12. 
Western 

Meinhard je samotářský dělník, který život pozoruje s nečitelným úsměvem zpovzdálí. Nikde se necítí doma, nečiní mu tedy velký problém přijmout šichtu v zapadlém koutě Bulharska, kde má německá parta v těžkých podmínkách vybudovat vodní elektrárnu. Odlehlá divočina, jazyková bariéra a cizinci, kteří o něm nic nevědí, umožní Meinhardovi vyprávět o sobě jiný příběh a vystupovat jako hrdina a ochránce slabých. V místě, kde si lidé lépe rozumějí beze slov, pocítí naléhavou touhu někam patřit. I za cenu toho, že si znepřátelí krajany, kteří na domorodce hledí svrchu a nijak se nenamáhají udržovat dobré vztahy.

VSTUPENKY je možné rezervovat na odkaze http://bit.ly/2yvUS0S

8. 12.
Sámská krev 

Čtrnáctiletá Elle Marja je sámská dívka, která se věnuje chovu sobů. Vystavena rasismu éry třicátých let minulého století a ponižujícím vyšetřením na internátní škole, začne snít o novém životě. K jeho dosažení je ale nutné stát se někým jiným a zpřetrhat všechny svazky s rodinou i svou rodnou kulturou. Strhující debut Amandy Kernell nahlíží „přírodní“ sámské etnikum zevnitř a umožňuje divákovi zakusit temnou část švédské koloniální historie bezmála fyzickým způsobem.

VSTUPENKY je možné rezervovat na odkaze http://bit.ly/2yxd620

9. 12. 
120 BPM

Raná devadesátá léta minulého století. AIDS si už deset let vybírá kruté oběti na životech, přesto aktivisté z pařížské pobočky hnutí ACT UP bojují s nezájmem veřejnosti, otupělostí vlád a machinacemi farmaceutických firem. Nováček Nathan se seznamuje s radikálem hnutí Seanem, jehož politický boj je zároveň bojem o život. Sean je HIV pozitivní a jeho čas se krátí...


VSTUPENKY je možné rezervovat na odkaze http://bit.ly/2A9zNFR

Konání akce

od do  
07.12.2017 (Čtvrtek) 07.12.2017 (Čtvrtek)
08.12.2017 (Pátek) 08.12.2017 (Pátek)
09.12.2017 (Sobota) 09.12.2017 (Sobota)