Starobylé tradice slavené i v současné uspěchané době udržují pomyslnou kontinuitu s duchovním odkazem generací našich předků a umožňují zástupcům všech věkových generací uvolnit se z každodenního stereotypu. Jednou z akcí přesně tohoto typu je oblíbený Masopust na hradě“, konající se v polovině měsíce února v areálu Slezkoostravského hradu.

Masopust na Slezkoostravském hradě

Návštěvníci této zábavné a programem velmi rozmanité akce se mohou těšit na nefalšovanou zabijačku vybraných čuníků, kteří se brzy promění v chutné jitrničky, ovary, zabijačkové polévky či jelítka. Koho neláká vůně vepřových dobrůtek, může se pobavit při některé ze soutěží pro malé i velké, zazpívat si oblíbené lidové písně, zatančit folklorní tance či se přidat do veselého průvodu barevných masek. Každému kdo se dostaví v některé z humorných masek či převleků se dostane privilegia vstupu na akci zdarma a navíc i zařazení do populární soutěže o nejkrásnější masku. Na Slezkoostravském hradě Vás zkrátka během masopustní soboty čeká pravá lidová zábava, spojená s podáváním nejrůznějších laskomin a spoustou uvolňující zábavy!

Masopust na Slezskoostravském hradě 2018

Slezskoostravský hrad ovládne masopustní veselí! Čekat Vás budou ukázky lidových zvyků, rej masopustních masek, lidové písničky a spousta dobrého jídla.

Masopustní období bylo v minulosti svátkem obžerství, konaly se zabijačky, hostiny a tancovačky. Atmosféru masopustu zažijete na Slezskoostravském hradě.

Masopustní hodování Vám nabídne řadu dobrot k ochutnání. V jarmarečných stáncích si budete moci dát pivo, medovinu, bramboráky, koláče, sladké i masové dobroty. Můžete shlédnout bohatý doprovodný program, který poběží na podiu a určitě potěší a pobaví nejen děti, ale i dospělé.

Masopustní sobota na Slezskoostravském hradě bude zkrátka vonět spoustou dobrého jídla a příjemným zážitkem. Tak neváhejte dorazit!

Vstupné 

80 Kč

dospělí 

40 Kč

děti, studenti, důchodci, ZTP 

Platí VIP karta 2018 

Každý, kdo přijde v masopustní masce, má vstup zdarma ?:)

 

Těšíme se na vás!

 

Konání akce

od do  
17.02.2018 (Sobota) 17.02.2018 (Sobota)