Atlas Česka si dovoluje pozvat každého z milovníků dobré zábavy a nespoutaného veselí do malebného jihomoravského města Znojma, které se každoročně v únoru změní v místo zasvěcené masopustním radovánkám.

Co Vás zde čeká

Oblíbený „Masopust ve Znojmě“ je třídenním lidovým svátkem, který se slaví jíž několik staletí. Hlavní náplní znojemského masopustu je slavnostní průvod masek, který se koná ve vybraný den v centru tohoto překrásného města. Tradičně jej zahajuje starosta Znojma, který hlavním postavám průvodu předává symbolický klíč od města. Od městského úřadu se pak masky vydávají směrem k Masarykově náměstí, kde na ně čeká improvizované pódium s bohatým doprovodným programem.

Účastnit se jej můžete i Vy, pokud tedy splníte jedinou podmínku – dostavíte se v libovolné masce a rozšíříte tak počet barevných maškar. I pro ostatní pak bude k dispozici několik stánků s prodejem ručně vyráběných předmětů, které Vám tento slavnostní den budou po celý zbytek roku připomínat. Neváhejte proto ani chvilku a přijeďte si užít nefalšované masopustní veselí!

 

Ve Znojmě najdete celoročně řadu dalších akcí. Masopustní akce konané v celé republice si můžete prolistovat v našem kalendáři akcí.

Masopust ve Znojmě 2018

Podrobný bohatý program zobrazíte kliknutím na obrázek.

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
13.02.2018 (Úterý) 13.02.2018 (Úterý) 14:30