Třetí únorový víkend patří v Brně tradičně Mezinárodnímu dni průvodců. Samotní oslavenci – průvodci - ani letos nezaháleli. Připravili řadu zajímavých akcí, na kterých byste neměli o víkendu 18. a 19. února chybět. Akci pořádá Turistické informační centrum města Brna ve spolupráci s Asociací průvodců České republiky.

Novinky, zajímavosti i osobnosti představí průvodci v patnácti prohlídkových okruzích. Ty začínají vždy v 10 a ve 14 hodin.

V sobotu v 10 hodin se slavnostním zahájením před novým informačním centrem TO JE Brno v Panenské ulici. Stavitelství a architekturu ukáží okruhy Brněnské baroko, Gotika v centru města, Secese v brněnských ulicích a To nej z centra města. Osobnosti představí okruhy Po stopách W. A. Mozarta, J. G. Mendel, Baron Trenck a Lásky v ulicích města. Mimo centrum Brna vás zavedou prohlídky Černých Polí, Pisárek a Židovské Brno. Rodinám s dětmi je určen okruh Po stopách brněnských pověstí. Památky v centru města navíc představí průvodci i v angličtině, němčině a ruštině.

Prohlídkové okruhy Mezinárodního dne průvodců jsou určeny především Brňanům, kteří se o svém městě chtějí dozvědět něco zajímavého. Pokud na některé zájemce vstupenky nyní nezbydou, není nic ztraceno. Pro novou sezónu již Turistické informační centrum města Brna připravuje opakování těch nejúspěšnějších, a také další zajímavé prohlídkové okruhy – tradiční a oblíbený cyklus Jarních komentovaných prohlídek začne již v dubnu.

Cena prohlídky

s průvodcem je v Brně při Mezinárodním dni průvodců 30 Kč za osobu. Prodej vstupenek začal 3. února 2017 v informačních centrech Radnická a Panenská. Vstupenky prodáváme také online na www.ticbrno.cz. Počet míst na jednu prohlídku je omezen.

sobota 18. 2.
10:00
Brněnské baroko
Gotika v centru města
Po stopách W. Amadea Mozarta
Lásky v ulicích města trochu jinak
Po stopách brněnských pověstí
Památky v centru Brna

sobota 18. 2.
14:00
Secese v brněnských ulicích
Johann Gregor Mendel
Po stopách Barona Trencka v Brně
sraz: Špilberk, velké nádvoří
Lerchova ulice, náměstí Míru
sraz: Vaňkovo nám., zast. trolejbusu č. 39
Památky v centru Brna
Centrum města v angličtině

neděle 19. 2.
10:00
Brněnské baroko
Gotika v centru města
Procházka Starým Brnem
sraz: před bazilikou na Mendlově náměstí
Černá Pole se závěrem v kavárně ERA
sraz: roh ulic Merhautova a Provazníkova
Po stopách brněnských pověstí
Památky v centru Brna

neděle 19. 2.
14:00
Stará a Nová radnice
sraz: nádvoří Staré radnice
Brněnské kostely
sraz: Moravské náměstí u reliéfní mapy
Židovské Brno
Centrum města v němčině
Centrum města v ruštině

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
18.2.2017 (Sobota) 18.2.2017 (Sobota)
19.2.2017 (Neděle) 19.2.2017 (Neděle)