Chcete na vlastní oči vidět císaře Napoleona? Pak si najděte v sobotu 18.11.2017 čas a přijeďte do Brna! Připomeneme si den, kdy do města přijel císař i se svými vojáky a připravoval se tady na slavkovskou bitvu. Můžete se těšit na historický průvod centrem města, na dobové speciality a také na unikátní videomapping!

V 17 hodin proběhne před kostelem sv. Tomáše na Moravském náměstí zahájení akce a od protějšího parku pak bude po 17. hodině vyrážet průvod cca 20 vojáků na koních v čele s Napoleonem. Průvod projede historickým centrem města a bude končit kolem 17:45 na Kapucínském náměstí a zde je významná změna oproti loňským ročníkům! Hlavní program bude totiž letos probíhat na úplně novém místě – v areálu Biskupského dvora!

Z balkonu Biskupského dvora pozdraví císař Napoleon brněnské občany. Následně budou mít návštěvníci možnost zhlédnout unikátní velkoplošnou projekci (videomapping), který bude promítnut přímo na budovu Biskupského dvora. Celý program doplní divadlo historie v pohybu EXULIS svými představeními pojednávajících o životě brněnských občanů za pobytu francouzských vojsk v roce 1805. V 19:15 proběhne modlitba za oběti válek v katedrále sv. Petra a Pavla a návštěvníci se budou moci pokochat výhledem na večerní Brno přímo z věže katedrály. Kdo zůstane v Biskupském dvoře, uvidí videodokument o Napoleonově tažení Evropou v roce 1805 a k tomu si bude moci pochutnat na dobových plackách.

V další části programu zhlédnou návštěvníci další divadelní vystoupení – tentokrát bude pojednávat o vzájemném vymezování si pozic mezi francouzskými důstojníky, během kterého se určitě najde i nějaký ten důvod k souboji. Finále večera bude završeno videomappingem, který znovu oživí fasády Biskupského dvora.

Cílem organizátorů akce je, aby návštěvníci zažili nejen jedinečné chvíle za doprovodu osobnosti, která významně pozměnila tvář Evropy na počátku 19. století, ale také aby se dozvěděli o nelehkém životě obyvatel Brna v době bitvy u Slavkova.

Podrobný bohatý program

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
18.11.2017 (Sobota) 18.11.2017 (Sobota)