Nejen pro zdravotně postižené spoluobčany je určen další ročník národní soutěže pracovních schopností a dovedností "Abilympiáda". Jde o národní přehlídku pracovních i volnočasových schopností a dovedností zdravotně postižených lidí, konající se již dvě desítky let v Pardubicích.

Přehlídka pracovních schopností zdravotně postižených

Místní ČEZ Aréna přivítá již tradičně nejen diváky, zúčastněné vystupující, ale i pořadatele celostátní výstavy Abi-Reha, konající se souběžně s Abilympiádou. Jde o výstavbu zaměřenou na moderní rehabilitační a kompenzační pomůcky, kosmetické přípravky a výrobky pocházející z chráněných dílen. Některé z nich si budete moci zakoupit v prodejních stáncích přímo na ploše Arény.

Dvoudenní setkání probíhá obvykle v druhé polovině měsíce května a nabízí pestrý program představující jedinečné dovednosti a schopnosti, těch z nás, kteří se musejí ve svém životě vyrovnávat se zdravotním deficitem. Aktivní účastníci si mohou pomocí internetového formuláře vybrat dvě disciplíny, kterých se chtějí účastnit. Vzhledem k omezenému počtu účastníků doporučujeme co nejdřívější přihlášení. Poplatek za soutěžící a doprovod činí přibližně 500 Kč za osobu. Pro účastníky z řad vozíčkářů upozorňujeme možnost ubytování v bezbariérovém Salesiánském středisku mládeže.

Národní abilympiáda v Pardubicích 2017

Podrobné informace


Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
19.05.2017 (Pátek) 19.05.2017 (Pátek)
20.05.2017 (Sobota) 20.05.2017 (Sobota)