Nejen pro zdravotně postižené spoluobčany je určen další ročník národní soutěže pracovních schopností a dovedností "Abilympiáda". Jde o národní přehlídku pracovních i volnočasových schopností a dovedností zdravotně postižených lidí, konající se již dvě desítky let v Pardubicích.

Přehlídka pracovních schopností zdravotně postižených

Místní ČEZ Aréna přivítá již tradičně nejen diváky, zúčastněné vystupující, ale i pořadatele celostátní výstavy Abi-Reha, konající se souběžně s Abilympiádou. Jde o výstavbu zaměřenou na moderní rehabilitační a kompenzační pomůcky, kosmetické přípravky a výrobky pocházející z chráněných dílen. Některé z nich si budete moci zakoupit v prodejních stáncích přímo na ploše Arény.

Dvoudenní setkání probíhá obvykle v druhé polovině měsíce května a nabízí pestrý program představující jedinečné dovednosti a schopnosti, těch z nás, kteří se musejí ve svém životě vyrovnávat se zdravotním deficitem. Aktivní účastníci si mohou pomocí internetového formuláře vybrat dvě disciplíny, kterých se chtějí účastnit. Vzhledem k omezenému počtu účastníků doporučujeme co nejdřívější přihlášení. Poplatek za soutěžící a doprovod činí přibližně 500 Kč za osobu. Pro účastníky z řad vozíčkářů upozorňujeme možnost ubytování v bezbariérovém Salesiánském středisku mládeže.

Národní abilympiáda v Pardubicích 2018

Letošní ročník národní abilympiády bude obohacen o Burzu zaměstnavatelů osob s hendikepem ve spolupráci s Úřadem práce Pardubice.

Tento rok se koná již 26.ročník abilympiády, novinkou je, že celá akce proběhne ve všední dny 17. a 18. května 2018. Přijďte se podívat, načerpejte inspiraci, vyrobte si nebo kupte originální výrobky nebo dobroty, podívejte se na workshopy zaměstnavatelů osob s hendikepem. Pak si můžete odpočinout u lahodné kávy z naší kavárny U tiskaře Brixe a sledovat při tom pestrý doprovodný program (tanec, kouzelník, psovodi).

Na viděnou s vámi se těší organizační tým i soutěžící..

 

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
17.05.2018 (Čtvrtek) 18.05.2018 (Pátek)