Přijměte naše pozvání na tradiční setkání všech milovníků hry na dudy, které jsou typickým hudebním nástrojem v oblasti západních Čech. Již více než deset let se v malebných Strakonicích nebo nověji v Rokycanech můžete zúčastnit semináře s názvem "O dudách a dudácích", který zaujme nejen poutavou formou výstupů erudovaných odborníků, ale i atraktivním doprovodným programem.

Co Vás zde čeká

Dudy patřily již ve středověku k nejoblíbenějším hudebním nástrojům, o čemž se můžeme přesvědčit v tématicky zaměřených příspěvcích, které se úlohou tohoto nástroje v dějinách hudby pravidelně zabývají. V ceně vstupenky na jednodenní festival je kromě pozvání na zajímavé odborné přednášky i účast na hudebním vystoupení, které nejčastěji reprezentuje komorní koncert dudáků či dudáckých muzik. Vzhledem k tomu, že akci pořádá Klub přátel tanečních souborů Rokytka je zřejmě, že se můžete těšit i na vystoupení s taneční tématikou. Ze známých účinkujících vystoupivších v rámci minulých ročníků zmiňme alespoň Malou lidovou muziku Rokytka, Lidovou muziku Sluníčko z Rokycan či Dudáckou muziku Prácheňského souboru Strakonice.

Pokud tedy patříte mezi hudební fanoušky a rádi se dozvídáte nové informace z dějin hudby, nenechte si účast na zajímavém dni plném přednášek a zajímavých vystoupení ujít.

O dudách a dudácích 2018

Plakát

 

Těšíme se na vás!

 

Konání akce

od do  
24.02.2018 (Sobota) 24.02.2018 (Sobota) 14:00