Nedaleko královského města Znojma se rozkládá malebná obec Nový Šaldorf, která skýtá pro návštěvníky jedno honosné tajemství, které lze odhalit až důkladnějším studiem historie a případně architektonického plánu.

Putování po modrých sklepech

Je jím soustava podzemního labyrintu, tvořeného cca dvěma stovkami samonosných vinných sklepů, přičemž každý z nich je tvořen různorodými chodbami o délce několik sta metrů. Okolí Nového Šaldorfa je pak ideálním místem pro nadšené vinaře, kteří zde po několik generací vyrábějí skvostné šaldorfské víno. Během měsíce května pak zdejší nadšenci pořádají hojně navštěvovanou akci, která zájemcům přibližuje historii i současnost pěstování vinné révy a nechává nahlédnout do zákulisí vyhlášených Modrých sklepů.

Během tzv. "Otevřených Modrých sklepů" se můžete zúčastnit májového putování po otevřených vinných sklepech Nového Šaldorfa, kde na Vás čekají celodenní degustace vín přímo v prostředí vinných sklepů, přičemž Vašimi průvodci budou samotní vinaři. Celá akce je spojena s množstvím soutěží o ceny, bohatým hudebních programem či přehlídkou historických vozidel. Během následujících letních měsíců pak máte v Novém Šaldorfu záruku, že během Vaší návštěvy bude vždy otevřen alespoň jeden ze zdejších dvanácti sklepů, kde na Vás bude čekat lahodné víno a spousta neopakovatelných zážitků.

Otevřené Modré sklepy 2017

Májové otevřené sklepy v Novém Šaldorfu - Víkend otevřených sklepů

V pátek 19. května od 19 hodin

Živá hudba pod hvězdami - hrají JAZZHUNTERS - vstupné zdarma!

Třetí květnová sobota

20. května 2017 od 10 hodin

Otevřené sklepy po celý den

17 vinařů

Desítky vín k degustaci

Soutěž o plný trakař vín

Cimbálky ve sklepních uličkách

Dětský program

Vystoupení dětských souborů

Večer hrají ONKELS

Ochutnávka domácích paštik

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
19.05.2017 (Pátek) 19.05.2017 (Pátek)
20.05.2017 (Sobota) 20.05.2017 (Sobota)