Pardubice nestojí za návštěvu jen v době konání jezdeckých závodů či při vrcholícím hokejovém play-off, ale návštěvníky dokáží zaujmout v průběhu celého kalendářního roku. Atlas Česka pro Vás připravil výčet dalších zajímavých kulturních akcí.

Hned na přelomu února a března se zde koncentrují milovníci kvalitního humoru, aby si vychutnali některé z představení pořádaných v rámci „Grand festivalu smíchu“. Připomínkou tradičních lidových tradic a zvyků je oblíbené „Velikonoční veselení“, probíhající zde na přelomu března a dubna. Vyznavači hry na hudební nástroj bubny jistě ocení stále navštěvovanější koncerty konané v rámci „Bum bum Pardubice bum“.

Po celý duben si můžete užívat klasické hudby během „Pardubického hudebního léta“. Akce s názvem „O perníkovou pantofli“ sice odkazuje na dlouhou tradici perníkářství, ale účastnit se jí budou spíše profesionální tanečníci klasických tanců. Pro aktivní cyklisty připomínáme tradiční „Křivkův memoriál“, odehrávající se v Pardubicích na konci měsíce dubna. S historií města se pojí i dlouhá tradice letectví a jeho průkopníků, které si můžete připomenout v rámci „Aviatické pouti“.

Vyznavače hlučných motorek a odvážných závodníků jistě potěší tradiční plochodrážní závod „Zlatá přilba“, konaný zde v průběhu října. Zřejmě nejoblíbenější lidovou slavností jsou pak „Pardubické městské slavnosti“, nabízející bohatý zábavný program, středověký jarmark či divadelní a hudební produkce. Začínají pěvce můžete obdivovat v rámci „Mezinárodního festivalu dětských a mládežnických pěveckých souborů“. Předvánoční atmosféru si pak naplno užijete při „Mikulášských slavnostech“ a „Štědrovečerním zpívání“.

Do našeho výčtu se zdaleka nevešly všechny kulturní či společenské akce konané v Pardubicích, a proto Vám doporučujeme přesvědčit se o jejich kvalitě i počtu při osobní návštěvě. K ní se Vám snad bude hodit i náš katalog ubytování, zaměřený na ty neprověřenější hotely a penziony.