Atlas Česka si Vás dovoluje pozvat do oblíbeného lyžařského střediska v Rokytnici nad Jizerou, kde se o vybraném únorovém víkendu uskuteční třeskutá lidová masopustní veselice, nazvaná "Pašeráckej vejkend".

Na co se můžete těšit

Jedná se o zábavnou připomínku starobylých tradic oděných do moderního hávu, během níž se starým i mladým návštěvníkům přijde ukázat dokonce i sám Krakonoš. Z bohatého programu Pašeráckého vejkendu vybíráme alespoň slavnostní zahájení spojené již tradičně s prodejem místních a regionálních rukodělných výrobků a zajímavostí pro děti, soutěže určené nejmenším návštěvníkům či vypuknutí očekávaných vepřových hodů.

Malé i velké pak jistě potěší rozmanitá hudební vystoupení hudebních skupin i jednotlivých zpěváků, uvítací rituál pašeráků a pašeraček na Dolním náměstí či barevný ohňostroj ve ski areálu Studenov. Nedaleko odtud, ve skiareálu Rokytnice se koná zajímavá módní přehlídka, doplněná soutěží o nejlepší dobové oblečení. Pašeráckej vejkend přináší zkrátka desítky hodin zábavy na různých místech tohoto oblíbeného střediska zimní rekreace a ujít by si ho neměl žádný z vyznavačů lidové tvořivosti a obohacující zábavy.

Další masopustní veselice najdete v našem kalendáři akcí.

Pašeráckej vejkend 2017

Těšíme se na vás ve dnech 17. - 18. února 2017.

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
17.2.2017 (Pátek) 18.2.2017 (Sobota)