Atlas Česka si Vás dovoluje pozvat do oblíbeného lyžařského střediska v Rokytnici nad Jizerou, kde se o vybraném únorovém víkendu uskuteční třeskutá lidová masopustní veselice, nazvaná "Pašeráckej vejkend".

Na co se můžete těšit

Jedná se o zábavnou připomínku starobylých tradic oděných do moderního hávu, během níž se starým i mladým návštěvníkům přijde ukázat dokonce i sám Krakonoš. Z bohatého programu Pašeráckého vejkendu vybíráme alespoň slavnostní zahájení spojené již tradičně s prodejem místních a regionálních rukodělných výrobků a zajímavostí pro děti, soutěže určené nejmenším návštěvníkům či vypuknutí očekávaných vepřových hodů.

Malé i velké pak jistě potěší rozmanitá hudební vystoupení hudebních skupin i jednotlivých zpěváků, uvítací rituál pašeráků a pašeraček na Dolním náměstí či barevný ohňostroj ve ski areálu Studenov. Nedaleko odtud, ve skiareálu Rokytnice se koná zajímavá módní přehlídka, doplněná soutěží o nejlepší dobové oblečení. Pašeráckej vejkend přináší zkrátka desítky hodin zábavy na různých místech tohoto oblíbeného střediska zimní rekreace a ujít by si ho neměl žádný z vyznavačů lidové tvořivosti a obohacující zábavy.

Další masopustní veselice najdete v našem kalendáři akcí.

Pašeráckej vejkend 2018

Srdečně Vás zveme na tradiční, každoročně pořádanou a oblíbenou akci PAŠERÁCKEJ VEJKEND.

Letos se uskuteční 16. – 17. února.
A opět se můžete těšit na bohatý program.

V pátek 16. února se na Dolním náměstí od 10:00 hodin bude konat PAŠERÁCKEJ JARMARK.
Těšit se můžete na tradiční vepřové hody, loutkové pohádky, kapelu, krkonošskou poudačku a spoustu masopustního veselí.
Připraven bude prodej regionálních výrobků, koření, keramiky, bižuterie a výrobků z taveného skla.
Mlsné jazýčky jistě ocení staročeské dobroty.
To nej, tedy SJEZD PAŠERÁKŮ včetně rozvičky, doskoků i ohňostroje, proběhne tradičně na Studenově, kam nás odvede sám pán hor Krakonoš.

V sobotu 17. února pak proběhne tradiční putování lyžníků po boudách ve skiareálu Horní Domky a možná i další překvapení.

 

TĚŠÍME SE NA VAŠI ÚČAST!

 

 

Konání akce

od do  
16.02.2018 (Pátek) 16.02.2018 (Pátek)
17.02.2018 (Sobota) 17.02.2018 (Sobota)