Každoročně si milovníci kvalitního zlatavého moku a pestré zábavy dávají dostaveníčko v areálu plzeňského festivalu, kde se odehrává již několikátá oslava plzeňského piva a bujaré zábavy „Pilsner Fest“.

Oslava plzeňských piv

Svou popularitou a oblibou překonává většinu podobných pivních akcí konaných v naší republice, čehož nejlepším důkazem je počet 42 tisíc návštěvníků na akci konané v roce 2011. A pokud Vás neohromilo číslo ukazující počet návštěvníků, pak jistě s překvapením polknete při představě vypitých 130-ti tisíc plzeňských piv. V rámci festivalu se kromě nezbytného posilování „tekutým chlebem“ můžete těšit na koncerty oblíbených hudebních kapel (např.: Tři sestry, No Name, Monkey Business, Chinasky a další), benefiční Běh pro Paraple, mistrovství v držení dvou tupláků, výtvarnou soutěž Plzeňská street gallery, Prazdroj soutěž talentů či školu čepování pod vedením nejlepších výčepních ze soutěže Pilsner Urquell Master Bartender.

Stovky návštěvníků mohou využít i prohlídku obou plzeňských pivovarů, vedoucí po tajemných katakombách. Zajímavostí festivalu je i rekordní zápis při počtu účastníků hromadného přípitku, na jehož pokoření se můžete během posledního srpnového víkendu  podílet i Vy! 

Pilsner fest 2017

Přijďte oslavit den, kdy před 175 lety české pivo změnilo svět!

Je to již 175 let, kdy byl uvařen první zlatý ležák na světě - Pilsner Urquell, ten pravý originál, a inspiroval tak celý svět. Pilsner Fest se koná v sobotu 7. října 2017 v prostorách plzeňského pivovaru a na náměstí Republiky v Plzni. Začínáme v 11.00, slavností přípitek proběhne v 18:42 jak na scéně v pivovaru, tak na náměstí Republiky.

Vstup je zdarma.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

Pivo v té nejlepší kvalitě
Budete moci ochutnat plzeňský ležák Pilsner Urquell v nefiltrované podobě a na několika místech bude k dostání pivo přímo z tanku. Čepování bude probíhat pod dohledem zkušených Master Bartenderů, finalistů soutěže pro nejlepší výčepní plzeňského piva. Všichni návštěvníci Pilsner Festu tak budou mít jedinečnou možnost nechat si své pivo načepovat od těch nejšikovnějších výčepních z celé České republiky. Ti, kteří se budou chtít mistrné technice čepování sami přiblížit, mohou zavítat přímo do stanu Na Spilce do Školy čepování, kterou na Pilsner Festu povedou právě zmínění mistři. Zde si návštěvníci sami zkusí, jak obtížné je správně načepovat poctivou hladinku s krémovou bílou pěnou.

 

Těšíme se na vás! 

Konání akce

od do  
07.10.2017 (Sobota) 07.10.2017 (Sobota) 11:00