Středa 22. února v 16.00 – 17.00 hod – Jiří Kolbaba. Beseda a autogramiáda.Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba vyjíždí každý rok na expedice a poznávací cesty do nejodlehlejších oblastí světa. Z cest vozí textový a obrazový materiál, který pravidelně zpracovává do veřejných a mediálních projektů. Populární je zejména jeho mnohaletý pořad na rádiu Impuls. V celosvětové kampani Keep walking byl Jiří Kolbaba zařazen do elitní skupiny cestovatelů a dobrodruhů, je viceprezidentem Českého klubu cestovatelů.

 

Příběhy z cest Jiřího Kolbaby si budete moct poslechnout ve středu 22. února v 16 hodin.

 

6 kontinentů Příběhy z cest

Je mnoho způsobů, jak využít všeobecnou svobodu. Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba si intenzivně plní své klukovské sny. Náruživě cestuje a sbírá po celém světě informace, obrázky exotické přírody a lidských tváří. Poté, co navštívil okolo sta zemí všech šesti kontinentů planety, připravuje četné fotovýstavy a besedy. Po reakcích svých posluchačů a milovníků cestování vznikla tato kniha téměř na „společenskou objednávku“. Několik desítek příběhů a postřehů tohoto známého dobrodruhanás zavede doslova do celého světa. Všechny kapitoly jsou doplněny barevnými fotografiemi.

Jiří Kolbaba je český cestovatel, fotograf a spisovatel, viceprezident Českého klubu cestovatelů. Procestoval všech šest kontinentů planety, více než 130 zemí světa.
Popularizátor poznávání cizích kultur, ochranu fauny a flóry. Spolupracuje s mnoha tištěnými i elektronickými médii. Známá jsou zejména jeho jevištní diashow pro různé skupiny v celém Česku. Velkoplošné fotografie prezentuje při rozsáhlých výstavách doma i v zahraničí. Dosud vydal 6 publikací.
Na začátku roku 2012 se připojil k vědecké expedici výzkumníků z Masarykovy univerzity v Antarktidě. V rámci dobrovolnického programu se podílí na chodu a zazimovacích pracích na polární stanici J. G. Mendela.
V roce 2013 navštívil Antarktidu již potřetí. Tentokrát značně dobrodružně na polské plachetnici SELMA.

Po celý měsíc únor bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhatakce Čím VÍCE knih nakoupíš, tím větší SLEVU máš. Akce platí do 28. 2. 2017.

 

Během měsíce února se zúčastněte slosování o vstupenky do Divadla Petra Bezruče.

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Registrace na Noc s Andersenem vypukne 1. února!

Registrujte se online na Noc s Andersenem od 1. února na této webové adrese:

http://www.knihcentrum.cz/registrace/noc-s-andersenem

 

Registrujte se od 1. do 28. února a využijte akční cenu 299,- Kč. Registrace bude od 1. března zpoplatněna částkou 399,- Kč.

 

Registrujte se včas, kapacita Domu knihy je omezena.

 

Registrovat se můžete do 24. března nebo do vyčerpání volných míst.

 

Prodejna i kavárna bude v neděli 12. února uzavřena z důvodu INVENTURY.

 

 

Konání akce

od do  
22.02.2017 (Středa) 22.02.2017 (Středa) 16:00