Východní Morava příštích dnů: Jiří Kolbaba, Halina Pawlowská, košty
 
Známé osobnosti, košty, přednášky, zábava – Východní Morava stále baví.

Až do pátku 3. března je možní shlédnout v Městské galerii Otrokovice autorskou výstavu fotografií Lubomíra Petříka.

Ve středu 1. března zve Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně na Kaleidoskop Jana Rejžka, hudební pořad se známým českým hudebním a filmovým kritikem. Posluchači budou mít možnost besedovat o tvorbě z domácí i světové hudební tvorbě. Začátek je v 17:00, základní vstupné stojí 40 Kč.

Ve čtvrtek 2. března se uskuteční v Domě kultury Kroměříž přednáška na téma největší astronomické omyly. Přednášet bude Sylvie Gorková z valašskomeziříčské hvězdárny. Začátek je v 18:00, vstupné je ve výši 80 Kč.

V Domě kultury ve Vsetíně vystoupí ve čtvrtek populární cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba. Tématem besedy bude tichomořský ostrov Bali. Začátek je v 19:00.

V pátek 3. března vystoupí v Klubu Maják v Bojkovicích na Zlínsku oblíbená spisovatelka a vypravěčka Halina Pawlowská. Talk show je postavena na základě její povídkové knihy o milencích, jídle a showbyznysu, o tom, že láska je strašná dřina, která ale stojí za to. Začátek je v 19:30, vstupné stojí 200 Kč.

Zvonice na Soláni na Vsetínsku zve v sobotu 4. března na tradiční draní peří s Karlovjankami. Akce začne v 13:00.

V Bojkovicích na Zlínsku se bude v sobotu koštovat slivovice. Začátek je v 16:00, k dobré náladě zahrají CM Bojkovjan a skupina Kasanova. Chybět nebudou zabijačkové speciality.

Slivovice se bude v sobotu koštovat i Březolupech na Uherskohradišťsku. Půjde už o třetí ročník této akce, začátek je v 16:00.

V neděli 5. března je možné navštívit v Květné zahradě v Kroměříži komentovanou prohlídku výstavy Kamélie královna plesových květin, začátky jsou v 11:00 a v 14:00. V jejich rámci se účastníci dozvědí mnoho informací z kulturní historie kamélií - odkud kamélie pocházejí, jak a kdy se se dostaly do Evropy, zda voní a co vše potřebují k tomu, aby nás svým půvabem mohly potěšit i u nás doma. Mladé rostliny kamélií si společně s návodem na pěstování bude možné na výstavě i zakoupit. Vstupné stojí 70 Kč a 45 Kč.

Nabídku dalších akcí naleznete na http://www.vychodni-morava.cz/

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
27.2.2017 (Pondělí) 5.3.2017 (Neděle)