Během měsíce dubna se milovníci kvalitní fotografie mohou zúčastnit úspěšného festivalu „Prague Photo“, který se v našem hlavním městě odehrává pravidelně již od roku 2008. Expozice tohoto festivalu se v minulosti dělila na několik různých částí s odlišnými kurátory.

Unikátní fotografická přehlídka

Tradičními místy pro konání jednotlivých výstav byly v minulosti výstavní síň Mánes, Uměleckoprůmyslové muzeum, Galerie Rudolfinum, Centrum současného umění DOX (probíhá zde ročník 2012), galerie Zlatá Husa či Staroměstská radnice. V rámci festivalu se divákům představí fotografové, galerie i společnosti zabývající se fotografií, přičemž každoročně se můžete těšit na desítky i stovky odlišných autorů.

Součástí přehlídky je už od doby jejího vzniku udílení prestižní ceny UniCredit Bank Zouny Prague Photo Award mladému fotografovi do 35-ti let ( v roce 2011 cenu získal fotograf Jan Přibylský). V rámci doprovodného programu se můžete těšit i na setkání s autory, kulaté diskusní stoly či autogramiády. Hlavním smyslem organizátorů této akce je jejím konáním přispět k širší a hlubší prezentaci fotografie a podpořit zájem publika o autorské fotografie a fotografování obecně. Po zkušenostech z minulých ročníků akce můžeme zodpovědně prohlásit, že se jim to nadmíru daří!

Prague Photo Festival 2016

Podrobný program

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
19.4.2016 (Úterý) 24.4.2016 (Neděle)