Muzejní noc představuje jednu z nejprogresivnějších kulturních akcí poslední doby, která  přibližuje nejširšímu spektru veřejnosti místa a objekty, které jsou za normálních okolností zpřístupněny pouze za poplatek či v omezeném rozměru. V Praze se Muzejní noc poprvé konala v roce 2004 a od té doby si získává stále větší oblibu.

Horečka muzejní noci

Ve vybraný den jsou při této kulturní akci otevřena muzea, galerie a další památkové objekty do nočních hodin (často i přes půlnoc). Ve většině z nich je pak minimální či žádné vstupné a návštěvníci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program. Mezi jednotlivými objekty je zřízena bezplatná autobusová doprava, která koresponduje i  s prodlouženou provozní dobou metra.

V roce 2010 bylo pro Pražany zpřístupněno 53 objektů, mezi které patří např.: Muzeum hlavního města Prahy, Národní muzeum, Pražský hrad, Vojenský historický ústav Praha, Goethe-Institut, Bulharský kulturní institut, Pedagogické muzeum Jana Amose Komenského v Praze, Přírodovědecká fakulta UK, Rudolfinum, Památník národního písemnictví, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praha, Muzeum Policie České republiky, Muzeum kávy Alchymista a mnohé další. Věhlas prvních ročníků Muzejní noci konané v Praze přispěl k rozšíření této akce i do dalších měst České republiky (Brno, Ostrava). 

Muzejní noc 2017

V sobotu 10. června se uskuteční již 14. ročník Pražské muzejní noci. Zažijte netradiční noční návštěvu muzeí a podělte se o své zážitky a dojmy z akce prostřednictvím sociálních sítí. Pro příznivce pražských muzeí bude připravena soutěž o nejlepší video zachycující Pražskou muzejní noc. Letos můžete navštívit téměř 80 objektů. Veškeré informace o akci jsou uvedeny na webových stránkách http://www.prazskamuzejninoc.cz/.

Novinky a zajímavosti o akci je možné sledovat na facebookové stránce Pražské muzejní noci https://www.facebook.com/prazskamuzejninoc.

Podrobný bohatý program všech zapojených institucí

 

Těšíme se na vás!

 

 

 

Konání akce

od do  
10.06.2017 (Sobota) 10.06.2017 (Sobota) 19:00