Na konci měsíce července si nejen obyvatelé Prahy zvykli na tradiční Pražské folklorní dny, pořádané pravidelně od roku 2007. Jedná se o pestrou přehlídku hudebních tanečních souborů i jednotlivců z celé Evropy.

Folklórní přehlídka v centru Prahy

Rozmanitá hudebně – pěvecká vystoupení předvádějí účinkující v nezaměnitelných lidových krojích, které často svou originalitou odkazují na staletou historickou tradici. Veškerá vystoupení se odehrávají na venkovních pódiích v samotném centru historické Prahy. Jde zvláště o Staroměstské náměstí, Václavské náměstí a Náměstí Republiky. Multikulturní zaměření festivalu přiláká každoročně účinkující z rozličných koutů Evropy a výjimečně i folklorní soubory ze zámoří.

Návštěvníci tak v minulých ročnících mohli obdivovat umění spolků z Montrealu, Andalusie, Rakouska, Anglie, severských států či Švýcarska. Z domácích vystupujících si velkou pozornost vysloužil moravský lidový soubor Ratiškovská dolina, představující tance a kroje z oblasti kyjovského Dolňácka. Očekávaným vyvrcholením festivalu pak je tradiční sobotní průvod všech vystupujících soborů, vedoucí ulicemi Starého Města. Příjemnou informací pro diváky je fakt, že vstup na veškerá vystoupení je zdarma

Pražské folklorní dny 2017

11. ročník tradičního folklorního festivalu, který je největší lidovou taneční akcí ve střední Evropě.

Festival je otevřen pro amatérské folklorní soubory všech typů - pěvecké a taneční skupiny s živou či reprodukovanou hudbou, ale i mažoretky, skupiny v historických vojenských kostýmech, pochodující kapely, karnevalové skupiny a mnohé další.

Vystoupení budou probíhat na pódiích v centru města. Akce se zúčastní přes 60 tanečních souborů z 23 zemí Evropy, Asie a Jižní Ameriky. Celkem v Praze vystoupí 1700 zpěváků, tanečníků a hudebníků.

Vystoupení souborů se uskuteční na venkovních pódiích v centru Prahy (Alšovo nábřeží před Rudolfinem, Hradčanské náměstí a náměstí republiky) -

Vyvrcholením festivalu je vždy průvod všech souborů Starým Městem.

Akce je přístupná pro všechny diváky zdarma.

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
20.07.2017 (Čtvrtek) 20.07.2017 (Čtvrtek)
21.07.2017 (Pátek) 21.07.2017 (Pátek)
22.07.2017 (Sobota) 22.07.2017 (Sobota)
23.07.2017 (Neděle) 23.07.2017 (Neděle)