Po celém světě patří třtinový rum k nejoblíbenějším alkoholickým nápojům, přinášejícím požitek pro chuťové pohárky konzumentů a chvilkové uvolnění pro každodenním stresem ztrápené mysli i těla. Pokud byste se ovšem chtěli o historii i současném využití této lihoviny dozvědět něco více, zveme Vás na poměrně novou zábavně vzdělávací akci „RumFest“, konající se v našem hlavním městě Praze.

Na co se můžete těšit

Během akce si můžete vybírat z několika desítek kvalitních třtinových destilátů z celého světa, které se Vám nabízejí za velmi vstřícnou cenu a ještě navíc z rukou profesionálních barmanů. Samozřejmě, že nezvládnete v zájmu vlastního zdraví ochutnat všechny vzorky, ale jistě se budete skvěle bavit při atmosféře plné plážových lehátek, latinské hudby a vlnících se palem.

K jídlu pak budete moci zakousnout pravé brazilské speciality a volný čas strávit účastí v některé z mnoha soutěží, erudovaných přednášek či při vyprávění o historii i současnosti fenoménu, kterým rum bezesporu je. Při troše štěstí pak budete moci vyhrát i exotický zájezd do jedné z vyhledávaných turistických lokalit. Kromě jedinečného zážitku si domů můžete odnést i některou z rumových lahví, prodávaných zde za nevídané ceny.

Rumfest 2018

RUMFEST BY BARLIFE 2018
Sobota 19. května 2018
Od 13:00 do 22:00

Návštěvníci se opět mohou těšit na širokou nabídku rumů a koktejlů, jež bude možné ochutnat za speciální festivalové ceny. Již tradiční součástí všech akcí organizovaných časopisem Barlife jsou vzdělávací semináře s předními odborníky. Nejinak tomu bude i tentokrát. A ani letos nebude chybět barmanská soutěž.

Kategorie rumu v České republice meziročně roste od roku 2013. Podle monitoringu britské analytické společnosti The IWSR spotřeba rumu stoupá, a to nejen v Česku, ale například i ve Francii, Velké Británii nebo Německu, které je největším trhem pro tuto kategorii v Evropě. Za rok 2017 se u nás prodalo podle nejnovějších předběžných dat přes 18 milionů litrů rumu (započítány jsou všechny druhy rumů – tmavé, světlé i spiced) a v roce 2018 se čeká další mírné zvýšení prodejů. Rum zkrátka stále patří mezi nejoblíbenější a nejrozšířenější destilát, jenž oslovuje široké spektrum konzumentů. To dokazuje i každoroční narůstající obliba naší akce Rumfest by Barlife, jež se letos koná už popáté.

V průběhu minulých ročníků prošlo festivalovými branami na deset tisíc návštěvníků a byla prezentována více než stovka různých rumových značek. Mezi nimi i naprosté novinky na českém trhu či rumy v České republice nedostupné. Na totéž se mohou těšit návštěvníci i letos. Semináře se budou opět týkat zajímavých témat, hned dva z nich povede světově uznávaný ambasador rumu Ian Burrell. Součástí programu bude také finále barmanské soutěže High Five - Flor de Cana Mixtronomy Competition. Soutěž je založena na myšlence Mixtronomy, tedy párování pokrmů s koktejly.

Rumfest by Barlife se uskuteční 19. května 2018 v areálu Žlutých lázní. V průběhu odpoledne mohou návštěvníci využít i dalších volnočasových aktivit, které jim Žluté lázně nabízí. Areál se nachází v širším centru Prahy, v Podolí, s dobrou dostupností z centra

Více informací včetně programu, vstupného a fotografií naleznete na http://www.rumfest.cz/

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
19.05.2018 (Sobota) 19.05.2018 (Sobota) 13:00