Ve výčtu kulturních a společenských akcí které Vám v obšírném přehledu přináší Atlas Česka nesmí samozřejmě chybět ani události spojené s životem a tvůrčí invencí našich mentálně a zdravotně postižených spoluobčanů. Již více než deset let Vás mezinárodní hudební festival „Salve Caritas – Salve Vita“ přesvědčuje o tom, že i tato skupina našich spoluobčanů překypuje originální kreativitou, uměleckým talentem a neustávající pílí.

Na co se můžete těšit

Každoročně v dubnu se obyvatelé a návštěvníci Strakonic mohou zúčastnit tohoto jedinečného festivalu, jehož základním posláním je postupné odstraňování bariér mezi postiženými a většinovou veřejností. Vystupující zpěváci a skupiny ze mnoha krajů naší země Vás spolu s mnoha účastníky ze zahraničí přesvědčí o tom, že svým talentem a pěveckým umem dokáží rozdávat krásu a radost bez ohledu na fyzický či mentální handicap.

Festivalové dění tvoří série dopoledních koncertů zvláště pro školáky, kteří budou moci obdivovat pěvecké výkony účinkujících nejen ve Strakonicích, ale i v Blatné, Horažďovicích, Vodňanech či Volyni. Zazní zde ukázky několika rozmanitých hudebních žánrů včetně rockové hudby, country či lidových písní. Vámi projeveným zájmem o festivalové dění přispějete organizátorům k i vystupujícím k naplnění hlavního cíle festivalu, kterým je ocenění vůle a píle těch z nás, kteří na počátku svého života neměli takové štěstí jako ostatní.

Salve Caritas – Salve Vita 2017 - 19. - 21. 4.

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
19.04.2017 (Středa) 21.04.2017 (Pátek)