Tradiční akce regionálního významu „MFF Setkání s folklórem“ se každoročně odehrává v poslední třetině srpna, kdy se během tří dnů představí v Hradci Králové a následně na Hrádku u Nechanic několik lidových souborů.

Východočeské setkání s folklórem

Program festivalu sestává z tradičního vystoupení souborů v Jiráskových sadech a následně i následného zopakování na večerní pěší zóně „Folklorní dozvuky“. K propagaci celé akce přispívá i oblíbený průvod městem (začínající většinou v 16 hodina na Baťkově náměstí), odehrávající se v prvních hodinách festivalu. Druhý den festivalu vystupují soubory na Hrádku u Nechanic, kde se jejich vystoupení představí dalším natěšeným divákům. Ti se mohou těšit na pestrou přehlídku lidových tanců, písniček a muziky.

Mezi již tradiční účastníky patří hredecké soubory Kvítek, Dupák a Červánek, soubor Nisanka Jablonec nad Nisou či Ratíškovská Dolina z Ratíškovic. Mezi vítané zahraniční hosty patří slovenský soubor Račan či italský soubor Le Tradizioni z Minturna. Celou akci pořádá hradecký soubor Kvítek ve spolupráci s Folklórním sdružením ČR a Hradeckou kulturní a vzdělávací společností. 

Setkání s folklórem v Hradci Králové 2017

První den je místem konání festivalu každoročně Hradec Králové. Po průvodu městem vystupují soubory v hlavním festivalovém programu v Jiráskových sadech. Další den se program uskuteční v areálu parku na Hrádku u Nechanic.

 

Těšíme se na vás!

 

 

Konání akce

od do  
18.08.2017 (Pátek) 18.08.2017 (Pátek) 17:00