Tip na rodinný výlet do Plzně: Novinky v zoo i v Techmanii, výstava plná peněz, čoko festival, světluščí běh a pohádkové víkendy

Zpříjemněte si čekání na příchod jara a užijte si v březnu v Plzni společně s dětmi pohyb, zábavu i poučení. V kulturním centru DEPO2015 se děti atraktivní formou naučí, jak správně zacházet s penězi, což se jim v životě určitě bude hodit! Světem financí děti od 7 let provede nová výstava Jak se točí peníze. V simulované herně dostanou svoji platební kartu s virtuálními penězi a budou trénovat, jak s nimi zacházet v reálném životě. Mohou nakupovat, plněním úkolů vydělat další peníze a ty investovat nebo třeba darovat na prospěšnou věc. Unikátní expozice je otevřena do 18. dubna, od pondělí do pátku od 13 do 19 hodin a o víkendu od 10 do 18 hodin.

Novinkou v Techmanii, tradičním plzeňském „taháku“, je dobrodružná expozice Pod hladinou. Jaké to asi je, vytvářet vlny, vodní víry nebo tsunami, řídit loď plavebními komorami či utéct z potápějící se lodi… Přijďte si to do Techmanie vyzkoušet od 8:30 do 17 hodin během všedních dnů, od 10 do 19 hodin v sobotu a od 10 do 18 hodin v neděli, o svátcích a prázdninách! Prostřednictvím 14 interaktivních exponátů umístěných ve velkých přepravních kontejnerech zjistíte, jaké síly na moři působí, kde a jak vznikají, jak ovlivnily námořní historii a mnoho dalšího.

Více informací na http://www.plzenprodeti.cz/ a na http://www.visitplzen.eu/.

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
07.03.2018 (Středa) 31.03.2018 (Sobota)