Chcete zažít pravé a nefalšované masopustní veselí v prostředí historického skvostu jižních Čech? Pak tedy neváhejte a přijďte si prožít  „Tradiční masopustní koledu“ v Českých Budějovicích, která se každoročně řadí mezi nejoblíbenější kulturně-společenské akce v regionu.

Co Vás zde čeká

Slavnostní program se odehrává převážně na náměstí Přemysla Otakara II. a jeho blízkém okolí, přičemž těšit se můžete na maškarní průvod barevných masek, žehnání koledy i pochování Masopustu. Doprovodný program zajišťují ty nejlepší jihočeské folklorní soubory, jejichž umění a výkony vytvářejí z budějovického masopustu ojedinělou akci překračující hranice regionu.

Kromě uspokojení kulturního apetitu si samozřejmě budete moci pochutnat i na desítkách kulinářských specialit, mezi kterými hrají již tradičně prim zabijačkové speciality. Chybět však nebudou ani masopustní koblížky, grilované uzeniny či svařené víno pro zahřátí. Připravit byste se měli i na švarné koledníky, kteří se na svou pouť vydávají v závěru programu po slavnostním pochování legendárního Masopustu. Všechno toto pestré dění zastřešují hudebním doprovodem dechové soubory z města i okolí, které dávají vzpomenout na starobylé tradice i živelnou přítomnost města i okolí.

Tradiční masopustní koleda 2018

Průvod začíná na náměstí Přemysla Otakara II. a celý program je v jeho blízkém okolí, přičemž těšit se můžete na maškarní průvod barevných masek, žehnání koledy i pochválení Masopustu. Doprovodný program zajišťují ty nejlepší jihočeské folklorní soubory, jejichž umění a výkony vytvářejí z budějovického masopustu ojedinělou akci překračující hranice regionu.

Program:

15.45 - masopustní průvod městem od KD Slavie
16.00 - udělení povolení koledování primátorem města
16.30 - Děkanství u sv. Mikuláše – žehnání koledy
16.30 - "vysekávání kop" u Samsonovy kašny a koledování na náměstí Přemysla Otakara II. a okolí
18.30 - "Masopustní veselí" s tancem za doprovodu Šumavanky a s ukázkami zvyků ve velkém sále KD Slavie (vstupné: 50 Kč)

Koledují: Mládenecká koleda z Doudleb a její maškarádi, mečové koledy JSPT Úsvit a jejich doprovod, dětská koleda z Ločenic, koledníci FS Furiant, DFS Úsviťáček a Malý Furiant, doudlebský dělostřelci a dechová hudba Šumavanka.

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
13.02.2018 (Úterý) 13.02.2018 (Úterý) 15:45