Po zimní odstávce začne příbramský turistický vláček jezdit od začátku května.

Jízdné

Co se týče cen jízdného, město Příbram se opět vrací ke zpoplatnění a jedna jízda by měla dospělé i děti vyjít na 10 korun. Pro děti v předškolním věku a držitele ZTP bude vláček i nadále zdarma.

Letos dojde ke změně počáteční a konečné stanice, která bude na vlakovém nádraží. Odtud souprava pojede na Svatou Horu a zpět, z téhož místa by měla 2x denně vyrazit také po nové trase na Březové Hory a zpět. Tato trasa již byla schválena Policií ČR.

Zájem o turistický vláček projevila také nedaleko Příbrami ležící obec Višňová, která by jej ráda využila v rámci oslav 40. let od natáčení televizního seriálu Chalupáři. Tato akce se bude ve Višňové konat 21. června a to za účasti rádia Blaník a některých hereckých představitelů a tvůrců seriálu. Město Příbram si bude za pronájem účtovat 1500 korun za jednu hodinu provozu a přepravu soupravy si obec zajistí vlastními prostředky a na své náklady.

Vláček město zapůjčí také na akci „Divadlo patří dětem“, kterou Divadlo A. Dvořáka Příbram pořádá dne 25. května od 9 do 18 hodin.

Jízdní řád


Přejeme Vám šťastnou cestu s naším vláčkem!

 

Konání akce

od do  
1.5.2014 (Čtvrtek) 30.9.2014 (Úterý)