Káva spojuje celý svět. Spojuje nás s přáteli, obchodními partnery i zcela neznámými lidmi. V jihomoravské metropoli spojuje už sedmým rokem všechny kávomily oslava Mezinárodního dne kávy, který se po celém světě slaví 1. října. Zdejší kávové veselí se koná od 1. do 8. října všude tam, kde voní káva.

Týden kávy je oslava velká jako Brno. Na pestré kavárenské mapě Brna ukáže své místo 68 zapojených kaváren, v nichž se po celý týden budou servírovat kávové speciality, workshopy a degustace. Speciální festivalový program bude naopak koncentrován do nově otevřeného gastronomického centra města – Tržnice Brno a přilehlého nádvoří Staré radnice, které se stane centrem kávového dění. O víkendu 7. a 8. října se zde odehraje vrchol celotýdenního kávového maratonu – dvoudenní Trhy kávy.

S koupí vstupenky na Trhy kávy získá návštěvník po oba dva dny neomezenou konzumaci káv od dvaceti dvou kávových značek. Zúčastnit se může kávových laboratoří, dvaceti cuppingů pražíren, čtrnácti přednášek a má-li odvahu předvést vlastní kávový um, také soutěže pro veřejnost v přípravě filtrované kávy. Rozšiřovat kávové obzory půjde nejen degustací kávy. S sebou si návštěvníci mohou odnést kávová zrna a nejrůznější pomůcky na přípravu kávy včetně cenných rad o jejich používání.

Brno je rájem kávomilců, ale i kolébkou mnoha úspěšných baristů. Stejně jako v předchozích letech se proto v lokální Soutěži baristů Týdne kávy utkají během kávových trhů známé i nové tváře brněnské kavárenské scény. Umění odvážných baristů ze zapojených brněnských kaváren ohodnotí Jan Škeřík, Barista roku 2017 a hlavní host festivalu, Michal Křižka, Zdeněk Smrčka, Jaroslav Slámečka, Vojta Růžička, Marek Knopp a Michal Kocman.

Na Trzích kávy se lze každý rok podívat na kávu očima odborníků. Letos například Jan Škeřík odhalí, jak probíhá příprava baristy na světový šampionát v Soulu a jak hledal soutěžní kávu v daleké Kolumbii. S Michalem Stecem přijdou návštěvníci na chuť cascaře a s Janem Urbánkem se zase naučí kávovník pěstovat přímo doma.

Kompletní program Trhů kávy a kaváren včetně online mapy hledejte na festivalovém webu http://tydenkavy.cz/

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
01.10.2017 (Neděle) 08.10.2017 (Neděle)