Na Václavské náměstí se vrátilo jaro

Začaly velikonoční trhy pro všechny Pražany i návštěvníky metropole

Začaly Václavské Velikonoce. Tradiční velikonoční trhy se konají v horní části Václavského náměstí již šestým rokem. Pomohou oživit velikonoční tradice a přinesou do srdce Prahy jarní atmosféru.

„Na Václavském náměstí seženete pomlázku, malovaná vajíčka, velikonočního beránka nebo třeba jarní výzdobu do Vašeho domu či bytu. Nebo přijďte jen tak, oddychnout si od obvyklého shonu a poslechnout si některý z plánovaných koncertů,“ říká Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského, které trhy spolupořádá.

Václavské Velikonoce probíhají od 31. března do 23. dubna. Organizuje je Městská část Praha 1 společně se Sdružením Nového Města pražského.

Slavnostní zahájení velikonočních trhů proběhne v pondělí 3. dubna od 16.30 za účasti Daniela Hodka, místostarosty MČ Prahy 1, a Jana Adámka, předsedy Sdružení Nového Města pražského. Trhy pomůže odstartovat kapela The Brownies známá z pražských náplavek a farmářských trhů.

Návštěvníci najdou na trzích vše potřebné k oslavám Velikonoc, spoustu krásných řemeslných dárků a také širokou nabídku sezónních dobrůtek a občerstvení.

Kdy přijít?
V pondělí 3. dubna od 16.30, na zahájení a na koncert kapely The Brownies (v rámci akce vystoupí ještě dvakrát, 12. dubna a 21. dubna, vždy od 18.00)

V úterý 4. dubna od 18.00, kdy na trzích zahraje pražský rock & popový band SO FINE v čele s liverpoolským zpěvákem Gedem Maloneym, který několik let působil v nejslavnějším klubu světa, beatlesovském Cavern Clubu. Kapela mapuje všechny éry legendární irské kapely U2 a nejen jí. (Druhý koncert na trzích kapela odehraje 10. dubna od 18.00.)

V pátek 7. dubna od 18.00 zahraje kapela Atarés, která Václavák oživí rytmy latinsko–americké hudby.

Ve středu 19. dubna od 15.00 do 18.00 bude prostor již tradičně vyhrazen vystoupením dětských sborů a skupin z pražských škol. Svá vystoupení předvedou stálice na našich trzích – nejmenší drobotina z MŠ Opletalova, sbor školy sv. Augustina, ZŠ Vodičkova s družinou z 1. stupně a také i se svou skvělou rock-punkovou kapelou Masakrozní Hustec a na závěr Dětský sbor ZŠ a Gymnázia Gutha Jarkovského. Celým odpolednem Vás bude provázet herečka Lucie Pernetová. Závěrem večera od 18.00 vystoupí vynikající houslovo-kytarové dívčí duo TbeeGirls.


Víte, že…?
Není to tak dávno (na konci 19. století), kdy na horním konci Vinohrad byla ještě pole a zajíci z nich se občas objevili až na Václavském náměstí. Okusovali zdejší aleje stromů a město je kvůli tomu muselo opatřit ochranným pletivem. Tehdy byli zajíci nevítaným hostem. Dnes jsou tu velikonoční zajíčci vítáni s otevřenou náručí.

O Sdružení Nového Města pražského (SNMP)

Sdružení Nového Města pražského vzniklo před 12 lety. Vyvíjí aktivity směřující ke kultivaci a rozvoji Václavského náměstí jako klíčového veřejného prostoru naší země. Pečujeme o něj a zároveň vyvíjíme tlak na orgány státní správy a samosprávy, aby o něj pečovaly též. Chceme, aby Václavské náměstí bylo místem, kde obyvatelé i návštěvníci Prahy rádi tráví svůj čas a na které můžeme být hrdí. Místo inspirující a důstojné.

Členy sdružení jsou převážně právnické osoby podnikající přímo na Václavském náměstí nebo v jeho blízkosti (významné firmy, banky, hotely, restaurace, obchody či majitelé zdejších paláců), a fyzické osoby, převážně residenti bydlící na Václavském náměstí a v jeho okolí. Členem se mohou stát fyzické a právnické osoby, které mají sídlo či provozovnu na Praze 1, podnikají zde nebo mají zájem se aktivně podílet na rozvoji centra města v rámci občanské společnosti.

Pořádáme mimo jiné výstavy a přednášky a historii a vývoji Václavského náměstí, organizujeme fotosoutěž Dvě tváře Prahy. Spolu s MČ Praha 1 spolupořádáme Velikonoční a Vánoční trhy v horní části Václavského náměstí.

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
31.03.2017 (Pátek) 23.04.2017 (Neděle)