127. Velká pardubická s Českou pojišťovnou

Závod, který není jen sportovní, ale i kulturní a společenskou událostí. Velká pardubická steeplechase je nejstarším sportovním podnikem u nás. První ročník odstartoval již v roce 1874 a dodnes je Velká pardubická považována za nejtěžší dostih na kontinentální části Evropy. Koně musí překonat 6900m dlouho trať s množstvím unikátních překážek, včetně obávaného Taxisova příkopu.

Přijďte si užít jedinečnou atmosféru Velké pardubické na Dostihové závodiště v Pardubicích v neděli 8. Října 2017.

Vstupenky

zde.

Generálním partnerem nejstaršího a nejtěžšího dostihu kontinentální Evropy se Česká pojišťovna poprvé stala v roce 1991, každoročním sponzorem je od roku 1995. Od té doby Česká pojišťovna do Velké pardubické steeplechase investovala už více než 100 milionů korun a finanční dotaci, kterou dostihu věnuje, doposud v českém turfu nikdo nepřekonal. Česká pojišťovna přispívá velkou měrou k tomu, aby dostihový sport nebyl jen zábavou pro několik vyvolených, ale aby přinášel i něco navíc. Finance, kterými podporuje závod, následně míří v přirozeném koloběhu k dodavatelům krmiv, ke kovářům, sedlářům… Jde tedy o víc než jen finanční pomoc jednomu sportovnímu odvětví.

Českou pojišťovnu a Velkou pardubickou steeplechase pojí tradice i schopnost překonávat překážky. Dlouholetá historie obou, sahající až do dob Rakousko-Uherska, prověřila jejich schopnosti a sílu. Tradice České pojišťovny se odvíjí nepřetržitě od roku 1827, kdy byla v Praze založena První česká vzájemná pojišťovna. Její tehdejší představitelé tedy mohli teoreticky přihlížet vzniku legendárního dostihu – Velké pardubické steeplechase. Ta se v Pardubicích běžela poprvé 8. listopadu 1874. Každoročnímu pořádání dostihu zabránily jen válečné a politické události. Také v roce 2016 se tento slavný překážkový dostih znovu poběží v duchu tradic a s důrazem na rychlost i fair play, která Českou pojišťovnu s Velkou pardubickou steeplechase také pojí.

Aby se kůň českých a slovenských majitelů kvalifikoval do Velké pardubické s Českou pojišťovnou, musí absolvovat bez chyby (to je bez pádu a vybočení) alespoň jeden kvalifikační dostih. Musí také splňovat věkový limit. Velká pardubická s Českou pojišťovnou je vypsaná pro šestileté a starší koně. Kvalifikační dostihy mohou běhat i pětiletí, ale těch se, i v případě bezchybného výkonu, Velká pardubická s Českou pojišťovnou netýká a musí si minimálně rok počkat. Koně zahraničních majitelů musí absolvovat bez pádu a vybočení alespoň jeden dostih steeplechase nebo cross country o délce nejméně 4 800 metrů. Vítěz předchozího ročníku Velké pardubické s Českou pojišťovnou má právo startovat bez kvalifikace. Přehled již kvalifikovaných koní zde.

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
08.10.2017 (Neděle) 08.10.2017 (Neděle)