Úrodná oblast jižní Moravy je celosvětově proslulá pěstováním vinné révy, která dává zdejším vinařům inspiraci k výrobě těch nejchutnějších vín. Pokud si jejich nezaměnitelnou chuť chcete připomenout i Vy, vydejte se v polovině měsíce května do úžasného Lednicko-valtického areálu, kde na Vás čeká „Výstava vín“, představující soutěžní přehlídku těch nejúspěšnějších zdejších vinařů.

Co zde ochutnáte

Během dvoudenního zajímavého programu zde můžete ochutnávat desítky vzorků rozmanitých vín od těch nejkvalitnějších moravských vinařů. V kempu Apollo se tato výstava koná již několikátým rokem a o její oblibě svědčí stále vzrůstající počet návštěvníků. Odborná porota během dvou dnů vyzkouší veškeré přihlášené vzorky, ze kterých pak vybere oceňované vítěze.

Návštěvníci a amatérští degustátoři si celou akci mohou zpříjemnit poslechem regionální cimbálové muziky, kterou pak doplňuje i dostatek gastronomických lákadel vyzývajících k ochutnání. Budeme rádi, pokud náš příspěvek napomůže Vašemu rozhodování o účasti na této oblíbené akci, kterou bychom Vám rádi zpříjemnili nabídkou ubytování v blízkém okolí.

Výstava vín 2017

X. Výstava vín Lednicko-valtického areálu 19. – 20.5.2017

Již desátým rokem proběhne výstava vín Lednicko-valtického areálu v prostorech kempu Apollo. K ochutnání bude 600 vzorků vín, které řádně ohodnotíme odbornou komisí v neděli 14. května 2017. A již po sedmé bude součástí výstavy vín sekce prezentace vinařství, která vystavuje vína již dříve oceněné na různých soutěží v ČR i v zahraničí. Tato prezentace vinařství slouží k propagaci a zároveň k možnosti ochutnat vína i z jiných vinařských podoblastí. Slavností předávání cen oceněným vinařům proběhne v pátek 19. května 2017 v 18 hod. za přítomnosti starostů z Lednicko-valtického areálu. Po oba dva dny hraje cimbálová muzika a k občerstvení jsou nabízeny místní speciality.

 

Těšíme se na vás!

Konání akce

od do  
19.05.2017 (Pátek) 19.05.2017 (Pátek)
20.05.2017 (Sobota) 20.05.2017 (Sobota)