Exteriérovou výstavu velkoplošných fotografií a dokumentů volně navazující na úspěšný projekt Winton Train 2009 můžete zhlédnout na pražském Výšehradě od května do konce července 2011.

Slavnostní vernisáž, která se uskuteční v sobotu 21. května v 16:30 hod na pražském Vyšehradě před Starým purkrabstvím a současně na londýnském nádraží Liverpool Street Station, bude díky spolupráci s ČT spojena telemostem. V Londýně bude čestným hostem Sir Nicholas Winton, který 19.5. oslaví své 102. narozeniny a výstava je též symbolických blahopřáním organizátorů i všech Wintonových dětí a nejšírší veřejnosti. Expozice poté poputuje do Německa, Izraele, na Nový Zéland a prostřednictvím Českých center dále po světě.
Kromě fotogafií z cesty Winton Trainu z Prahy do Londýna, jejichž autory jsou renomovaní čeští fotografové (Jaroslav Brabec, Karel Cudlín, Bohdan Holomíček, Jan Šibík) bude svébytnou součástí expozice i svědectví o životě Wintonových dětí žijících v České republice. Součástí instalace budou i mapy a dokumenty o fašistickém pronásledování Židů, které mají mladým lidem připomenout dramatické okamžiky naší nedávné historie. "Chceme také znovu poukázat na čin Sira Nicholase a jeho krédo, že každý z nás může být “hrdinou”, pokud se rozhodne pomoci druhému v nouzi”, připomíná producentka výstavy Olga Menzelová, která má již na svém kontě realizaci řady úspěšných exteriérových výstav (např. Země krásná neznámá – Yann Arthus Bertrand, Orbis Artis, Jan Saudek, Alive, Karlův most 2010). 

Záštitu nad akcí opět převzal Václav Havel, ministr zahraničí ČR Karel Schwarzenberg, místopředsedkyně PČR Miroslava Němcová, velvyslanec ČR ve Velké Británii Micheal Žantovský, velvyslankyně Velké Británie v ČR Sian MacLeod a další významné osobnosti.

 

 

Konání akce

od do  
11.05.2011 (Středa) 30.07.2011 (Sobota)